کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > رویکردی انفعالی نسبت به طراحی کنترلر برای مبدل های شبه تشدیدی

دانلود ترجمه مقاله درباره رویکردی انفعالی نسبت به طراحی کنترلر برای مبدل های شبه تشدیدی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " رویکردی انفعالی نسبت به طراحی کنترلر برای مبدل های شبه تشدیدی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

A passivity approachto controller design for quasi-resonant converters

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Automatica
سال انتشار
2002
کد محصول
1003265
تعداد صفحات انگليسي
8
تعداد صفحات فارسي
21
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 90000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

In this paper, the passivity-based approach to controller design for the boost and buck quasi-resonant converters is addressed. Quasi-resonant converters use a soft switching method where the power devices switch at zero voltage or zero current, resulting in low switching loss and high power density. The controller design is carried out using the generalized state space average equations of these converter circuits and the celebrated “energy shaping plus damping injection” ideas of the passivity-based approach. Both direct and indirect output voltage regulation schemes are studied. Simulation results are presented to illustrate the features of the proposed controllers

چکیده

در این مقاله، رویکرد انفعال محور نسبت به طراحی کنترلر برای مبدلهای شبه تشدیدی افزایشی و کاهشی مورد بررسی قرار گرفته است. مبدلهای شبهتشدیدی از روش کلیدزنی ملایم استفاده میکنند که در آن ابزارهای قدرت در ولتاژ یا جریان صفر قطع و وصل میگردند که این امر موجب افت کلیدزنی پایین و چگالی توان بالا میگردد. طراحی کنترلر با استفاده از معادلات متوسط فضای حالت تعمیمیافته مدار این مبدلها و ایدههای مشهور «شکلدهی انرژی به علاوهی تزریق میراکننده» رویکرد انفعال محور به انجام میرسد. هر دو طرح تثبیت ولتاژ خروجی مستقیم و غیرمستقیم مورد مطالعه قرار گرفتهاند. نتایج شبیهسازی به منظور نشان دادن مشخصات کنترلرهای پیشنهادی ارائه گردیدهاند.

کلید واژهها: منبع تغذیهها؛ مبدلهای شبهتشدیدی؛ کنترل انفعال محور       

1-مقدمه

مبدلهای «dc» به «dc» مدولاسیون پهنای پالس (PWM) از یک روش کلیدزنی سخت بهره میبرند که در آن ابزارهای قدرت در ولتاژها و جریانهای بالا قطع و وصل میشوند. از سوی دیگر، مبدلهای تشدید از روش کلیدزنی ملایمی استفاده میکنند که در آن ابزارهای قدرت در ولتاژ یا جریان صفر قطع و وصل میشوند. در قیاس با مبدلهای PWM، مبدلهای تشدید از تلفات کلیدزنی پایینی برخوردار هستند. از این رو، این نوع از مبدلها در منابع تغذیهی دارای حالت کلید «دی سی» به «دی سی» مورد توجه قرار گرفتهاند…این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Power supplies
Quasi-resonant converters

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه