Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی برق /

عنوان ترجمه شده مقاله: کنترل پایداری سیستم قدرت برای یک مزرعه بادی بر مبنای برنامه ریزی دینامیکی تطبیقی

در این مقاله، یک کنترلر مبتنی بر برنامه‌ریزی دینامیکی ابتکاری نمایش هدف(GrHDP) برای مزرعه بادی مبتنی بر ژنراتورالقایی تغذیه دوگانه(DFIG) توسعه داده شده است تا پایداری گذرای سیستم تحت شرایط خطا بهبود یابد.

Abstract

In this paper, a goal representation heuristic dynamic programming (GrHDP) based controller is developed for the doubly-fed induction generator based wind farm to improve the system transient stability under fault conditions. The proposed controller is based on adaptive dynamic programming (ADP) techniques to approximate the optimal control policy according to the interaction between the controller and the power plant. Compared to existing ADP approaches with one action network and one critic network, our GrHDP architecture introduces an additional network, i.e., the reference network, to form an internal goal/reward representation. This better mapping between the system state and the control action significantly improves the control performance. The effectiveness of the proposed approach is validated via two cases. The first case investigates a revised four-machine two-area system with high wind penetration and a static synchronous compensator. The second case is a practical size power system with wind farm in Liaoning Province in China. Detailed simulation analysis and comparative studies with traditional ADP approaches are presented to demonstrate the superior performance of our method

چکیده

 در این مقاله، یک کنترلر مبتنی بر برنامه‌ریزی دینامیکی ابتکاری نمایش هدف(GrHDP) برای مزرعه بادی مبتنی بر ژنراتورالقایی تغذیه دوگانه(DFIG) توسعه داده شده است تا پایداری گذرای سیستم تحت شرایط خطا بهبود یابد. کنترلر پیشنهادی بر مبنای تکنیک‌های برنامه ریزی دینامیکی تطبیقی (ADP) قرار دارد تا رویه کنترلی بهینه را بر مبنای تعامل بین کنترلر و نیروگاه تخمین بزند. در مقایسه با روشهای ADP موجود با یک شبکه عملیاتی و یک شبکه منتقد، معماری (GrHDP) ما یک شبکه اضافی را معرفی می کند، برای مثال، شبکه مرجع، برای تشکیل دادن یک نمایش داخلی هدف/جایزه.

این نگاشت بهتر، بین حالت سیستم و عمل کنترلی، بطور چشم‌گیری عملکرد کنترلی را بهبود می‌بخشد. موثر بودن روش پیشنهادی در طی دو قسمت راستی‌آزمایی شده است. مورد اول یک سیستم دوناحیه‌ای چهارماشینه تجدید شده با نفوذ زیاد باد و یک جبرانساز استاتیکی سنکرون را بررسی می کند. مورد دوم یک سیستم قدرت با اندازه واقعی و دارای مزرعه بادی Liaoning Province  در چین است. تحلیل دقیق شبیه سازی و مطالعات مقایسه‌ای با روش‌های سنتی ADP به منظور نمایش عملکرد فوق‌العاده‌ی روش ما آمده است.

1-مقدمه

تولید رو به افزایش نیروگاه های بادی با فواصل زیاد از شبکه های قدرت الکتریکی نگرانی معقولی را از جهت تهدیدات و چالش های پایداری برای امنیت عملکرد و کنترل سیستم مطرح ساخته است. در چنین شرایطی، چگونگی طراحی یک کنترلر تطبیقی بهینه، یک چالش حیاتی است که اپراتورهای سیستم قدرت و مهندسان امروز سرتاسر دنیا با آن روبرو شده اند. در میان بسیاری از تکنولوژی‌های قدرتمند، نتایج آخرین پژوهش های ارائه شده، از هردوی جوامع توان و انرژی و جامعه هوش محاسباتی (CI) ، نشان می‌دهد که پژوهش‌های CI توانسته است که اختراعات فنی کلیدی برای حل این مساله چالش‌برانگیز فراهم کند. بدین وسیله،در این مقاله، یک روش مبتنی بر برنامه‌ریزی دینامیکی ابتکاری نمایش هدف(GrHDP) اختیار شده است تا پایداری گذرای سیستم قدرت با نفوذ باد تحت شرایط خطا بهبود یابد...


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کنترل پایداری سیستم قدرت برای یک مزرعه بادی بر مبنای برنامه ریزی دینامیکی تطبیقی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
کنترل پایداری سیستم قدرت برای یک مزرعه بادی بر مبنای برنامه ریزی دینامیکی تطبیقی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Smart Grid, IEEE Transactions
سال انتشار
2014
کد محصول
1003723
تعداد صفحات انگليسی
12
تعداد صفحات فارسی
32
قیمت بر حسب ریال
1,005,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1005000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Computational intelligence (CI)
doubly-fed induction generator

تاریخ انتشار در سایت: 2015-02-26
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید