کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم پايه > زيست شناسی > محصولات رشته زيست شناسی > مقاله با ترجمه فارسی رشته زيست شناسی > نقش و مکانیسم های پیری سلولی در تنظیم همئوستازی بافت

دانلود ترجمه مقاله درباره نقش و مکانیسم های پیری سلولی در تنظیم همئوستازی بافت

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " نقش و مکانیسم های پیری سلولی در تنظیم همئوستازی بافت " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Roles and mechanisms of cellular senescence in regulation of tissue homeostasis

نویسنده/ناشر/نام مجله :
cancer science
سال انتشار
2013
کد محصول
1004095
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
15
قیمت بر حسب ریال
80000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده زيست شناسی , پزشكی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 80000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Cellular senescence is the state of irreversible cell cycle arrest that can be induced by a variety of potentially oncogenic stimuli and has therefore long been considered to suppress tumorigenesis, acting as a guardian of homeostasis. However, surprisingly, emerging evidence reveals that senescent cells also promote secretion of a series of inflammatory cytokines, chemokines, growth factors and matrix remodeling factors, which alter the local tissue environment and contribute to chronic inflammation and cancer. This newly identified senescence phenotype, termed the senescence-associated secretory phenotype (SASP) or the senescence-messaging secretome (SMS), is induced by DNA damage that promotes the induction of cellular senescence. All of these senescence-associated secreting factors are involved in homeostatic disorders such as cancer. Therefore, it is quite possible that accumulation of senescent cells during the aging process in vivo might contribute to age-related increases in homeostatic disorders. In this review, current knowledge of the molecular and cellular biology of cellular senescence is introduced, focusing on its positive and negative roles in controlling tissue homeostasis in vivo

چکیده

پیری سلولی حالت برگشت ناپذیر توقف چرخه ی سلولی است که می تواند توسط انواع محرک انکوژنی بالقوه القا شده باشند، و درنتیجه برای سرکوب تومورزایی در نظر گرفته شده، به عنوان یک محافط همئوستاز عمل می کند. با این حال شواهد در حال ظهور نشان می دهد که سلول های پیر نیز ترشح یک سری از سایتوکاین های التهابی، کموکاین ها، فاکتورهای رشد و فاکتورهای بازسازی ماتریکس را که محیط بافت محلی را تغییر می دهد و به التهاب مزمن و سرطان کمک می کند، ترویج می کنند. این فنوتیپ پیری به تازگی شناخته شده، SASP (فنوتیپ ترشحی مرتبط با پیری) یا SMS (سکرتوم پیام رسان پیری)، نام گرفته، از طریق آسیب DNA که القای پیری سلولی را ترویج می کند القا شده است. همه ی این فاکتورهای ترشحی مرتبط با پیری، در اختلالات همئوستاتیک مثل سرطان دخیل اند. درنتیجه، کاملا ممکن است که تجمع سلول های پیر در طول فرایند پیری در شرایط in vivo ممکن است به افزایش مرتبط با سن در اختلالات همئوستاتیک کمک کند. در این مقاله، دانش فعلی از بیولوژی مولکولی و سلولی پیری سلولی، معرفی شده است، با تمرکز بر نقش های مثبت و منفی اش در کنترل همئوستازی بافت در شرایط in vivo.

1-مقدمه

یوکاریوت های عالی از جمله انسان ها، چرخه زندگی خود را با جنین زایی، تولد، رشد و بلوغ و پیری انجام می دهند. امید به زندگی بشر بسیار طولانی است از آنجایی که هر مرحله از زندگی در مقایسه با دیگر یوکاریوت های عالی گسترش یافته است. دلیل عمده برای زندگی طولانی انسان به نظر می رسد مکانیسم های دقیقی از کنترل همئوستاتیک سلولی و اندامی باشد. با این حال طول عمر انسان افزایش یافته، می تواند منتج به یک افزایش در بروز سرطان در زندگی بعدی شود. برای تحت تاثیر قرار دادن معنی دار بهداشت و درمان و رفاه از این جمعیت پیر، نیازی فوری برای درک افزایش یافته از مکانیسم های مولکولی حفظ کننده ی همئوستازی سلولی و عواقب ناشی از اختلال آن که ممکن است سزطان مرتبط با پیری را افزایش دهد، وجود دارد. یکی از مکانیسم های در حال ظهور برای همئوستازی سلولی، پیری سلولی است. پیری سلولی حالتی از توقف چرخه سلولی برگشت ناپذیر القا شده توسط انواعی از محرک های انکوژنی بالقوه مثل فرسایش تلومر، استرس اکسیداتیو یا فعالسازی انکوژن های خاص است، و برای فعالیت به عنوان یک مکانیسم سرکوب کننده ی تومور مهم در نظر گرفته شده است. بنابراین، پیری سلولی، یک مکانیسم خرابی-امن در برابر سرطان توسط حفظ همئوستازی سلولی و ارگانیسمی، در نظر گرفته شده اند...این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Cellular senescence

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته زيست شناسی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته زيست شناسی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته زيست شناسی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه