کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم پايه > زيست شناسی > محصولات رشته زيست شناسی > مقاله با ترجمه فارسی رشته زيست شناسی > پاسخ های ایمنی به عفونت هلیکوباکتر پیلوری

دانلود ترجمه مقاله درباره پاسخ های ایمنی به عفونت هلیکوباکتر پیلوری

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " پاسخ های ایمنی به عفونت هلیکوباکتر پیلوری " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Immune responses to Helicobacter pylori infection

نویسنده/ناشر/نام مجله :
World journal of gastroenterology
سال انتشار
2014
کد محصول
1005910
تعداد صفحات انگليسي
12
تعداد صفحات فارسي
11
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده زيست شناسی , پزشكی , علوم آزمايشگاهی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 115000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Helicobacter pylori (H. pylori) infection is one of the most common infections in human beings worldwide. H. pylori express lipopolysaccharides and flagellin that do not activate efficiently Toll-like receptors and express dedicated effectors, such as γ-glutamyl transpeptidase, vacuolating cytotoxin (vacA), arginase, that actively induce tolerogenic signals. In this perspective, H. pylori can be considered as a commensal bacteria belonging to the stomach microbiota. However, when present in the stomach, H. pylori reduce the overall diversity of the gastric microbiota and promote gastric inflammation by inducing Nod1-dependent pro-inflammatory program and by activating neutrophils through the production of a neutrophil activating protein. The maintenance of a chronic inflammation in the gastric mucosa and the direct action of virulence factors (vacA and cytotoxin-associated gene A) confer pro-carcinogenic activities to H. pylori. Hence, H. pylori cannot be considered as symbiotic bacteria but rather as part of the pathobiont. The development of a H. pylori vaccine will bring health benefits for individuals infected with antibiotic resistant H. pylori strains and population of underdeveloped countries

چکیده

فونت هلیکوباکتر پیلوری (H.pylori) یکی از رایج ترین عفونت‌های انسانی در سراسر جهان است. هلیکوباکتر پیلوری لیپوپلی ساکارید و فلاژلین را بیان می‌نماید که به شکلی کارآمد گیرنده‌های Toll-like را فعال نموده و عوامل اختصاصی از جمله گاما گلوتامیل ترانس پپتیداز، سیتوتوکسین حفره‌ای (VacA)، آرژیناز را تولید می‌کند و بدینوسیله موجب القای فعالانه‌ی پیام‌های سازگاری می‌گردد. از این نظر، هلیکوباکتر پیلوری به عنوان یک باکتری متعلق به جمعیت باکتریایی معده در نظر گرفته می‌شود.

با این حال، هنگامی که هلیکوباکتر پیلوری در معده حضور داشته باشد، این باکتری تنوع کلی جمعیت باکتریایی معده را به واسطه‌ی تحریک التهاب معده و ایجاد برنامه پیش-التهابی وابسته به Nod1 و نیز از طریق فعالسازی نوتروفیل‌ها به واسطه‌ی تولید یک پروتئین فعال کننده‌ی نوتروفیل کاهش می‌دهد. قرار داشتن التهاب مزمن در مخاط معده و عمل مستقیم عوامل کشنده (VacA و ژن A- مرتبط با سیتوتوکسین) فعالیت های پیش-سرطان زایی را در هلیکوباکتر پیلوری به وجود می‌آورند. از این رو، هلیکوباکتر پیلوری را نمی توان به عنوان باکتری همزیستی در نظر داشت بلکه آنها را به عنوان بخشی از جمعیت باکتریایی بیماریزا مد نظر قرار می‌دهند. تولید واکسنی برای هلیکوباکتر پیلوری فوایدی را از نظر سلامتی برای افراد آلوده به سویه‌های هلیکوباکتر پیلوری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک و نیز جمعیت کشورهای توسعه نیافته با خود به ارمغان خواهد آورد.

1-مقدمه

عفونت هلیکوباکتر پیلوری (H.pylori) یکی از رایج ترین عفونت‌های انسانی در سراسر جهان است. این باکتری میکرو آئروفیل گرم منفی مارپیچی پس از ورود به معده به لایه مخاطی معده نفوذ می‌نماید اما از سد اپیتلیال عبور نمی‌نماید و به همین دلیل به عنوان باکتری های غیر تهاجمی در نظر گرفته می‌شود. بسیاری از هلیکوباکتر پیلوری‌ها در لایه مخاطی به راحتی زندگی می‌کنند، اما برخی از این موجودات به سطح آپیکال سلول های اپی‌تلیال معده متصل شده و تعداد اندکی از آنها به سلولهای اپیتلیال حمله می‌کنند...این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Helicobacter pylori
Vaccine
Immune response

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته زيست شناسی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته زيست شناسی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته زيست شناسی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه