Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: ارزیابی عملکرد و حسابداری مسئولیت

هدف این مقاله، بررسی روشی است که با استفاده از آن می توان عملکرد بخش مراقبت های پزشکی اردن را مورد ارزیابی قرار داد.

چکیده

هدف این تحقیق، بررسی روشی است که با استفاده از آن می توان عملکرد بخش مراقبت های پزشکی اردن را مورد ارزیابی قرار داد. و همچنین، با این روش می توان رابطه عملکرد بخش مراقبت های پزشکی را با حسابداری مسئولیت بررسی کرد. برای رسیدن به این هدف، پرسشنامه ای طراحی شده است؛ تا از نمونه ای که نماینده موسسات پزشکی در شمال اردن ( سازمان های غیر دولتی و بخش خصوصی) هستند؛ اطلاعاتی بدست آید. یافته های تحقیق حاکی از این است که موسسات پزشکی در اردن شمالی، تاحدودی بنیان های سیستم حسابداری مسئولیت را در ارزیابی عملکرد خود اتخاذ کرده اند. این نتیجه گیری از طریق موارد زیر، مورد حمایت قرار گرفته است: نخست؛ وجود ساختار سازمانی معین؛ یعنی جایی که مراکز (مراکز هزینه و سود) مطابق با این ساختار تقسیم شده اند. دوم؛ نبود تدارکات نظامند برای بودجه بندی در هر مرکز مسئولیت. سوم؛ گرایش به عدم تمرکز (هئیت نمایندگی اقتدارانه) در برخی از موسسات ضعیف بوده است؛ یعنی جایی که ؛ مدیریت ارشد در فرآیند تصمیم گیری و ارزیابی عملکرد مراکز و سطوح کلی سازمان می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

1-مقدمه

حسابداری مسئولیت به عنوان یک سیستم کنترل با اهمیت در نظر گرفته می شود. و همچنین، منبع اطلاعاتی را فراهم می کند که موجب آسان شدن فرآیند تصمیم گیری  در کوتاه مدت و بلند مدت می شود (15). همانطورکه (11) اشاره کرده است؛ سیستم حسابداری مسئولیت؛ به عنوان ابزاری برای ارزیابی، کمک می کند تا عملکرد بخش ها در سازمان های انتفاعی و غیر انتفاعی اندازه گیری شود؛. همچنین، همانطور که (13) خاطر نشان کرده است؛ شرکت ها در ابتدا؛ به دنبال حداکثر کردن سود خود هستند. در حالی که سازمان های غیر انتفاعی با هدف ایجاد خدمات کم هزینه و یا رایگان برای عموم مردم راه اندازی شده اند.  با این وجود، این سازمان ها اهداف مشترکی دارند؛ انها بر رضایت مشتری  از محصولات ارائه شده (کالا یا خدمات) تمرکز  می کنند. همچنین، آنها از کمبود سرمایه به عنوان یک چالش اقتصادی،رنج می برند. درنتیجه، (16) بیان می کند که سرمایه باید به صورت کارا مدیریت شود.  این کارایی ممکن است از طریق اجرای سیستم حسابداری مسئولیت بدست آید. بنابراین، فرض می شود که این سیستم ممکن است در دستیابی به اهداف سازمان های عملیاتی  و مالی کمک دهنده باشد...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " ارزیابی عملکرد و حسابداری مسئولیت " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
ارزیابی عملکرد و حسابداری مسئولیت
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Management Research
سال انتشار
2013
کد محصول
1006415
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
15
قیمت بر حسب ریال
510,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
581 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 510000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


evaluate the performance
responsibility accounting principles

تاریخ انتشار در سایت: 2015-12-02
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید