کاربر گرامی Skip Navigation Links

یک روش چندپردازنده مرکب تطبیقی برای تنظیم توالی بیوانفورماتیک (زیست داده ورزی)

در این مقاله ما روش چندپردازنده مرکب تطبیقی خود را برای تسریع پیاده سازی الگوریتم Smith - Waterman معرفی می کنیم
Abstract

Sequence alignment algorithms such as the Smith-Waterman algorithm are among the most important applications in the development of bioinformatics. Sequence alignment algorithms must process large amounts of data which may take a long time. Here, we introduce our Adaptive Hybrid Multiprocessor technique to accelerate the implementation of the Smith-Waterman algorithm. Our technique utilizes both the graphics processing unit (GPU) and the central processing unit (CPU). It adapts to the implementation according to the number of CPUs given as input by efficiently distributing the workload between the processing units. Using existing resources (GPU and CPU) in an efficient way is a novel approach. The peak performance achieved for the platforms GPU + CPU, GPU + 2CPUs, and GPU + 3CPUs is 10.4 GCUPS, 13.7 GCUPS, and 18.6 GCUPS, respectively 

چکیده

الگوریتم های تنظیم توالی از قبیل الگوریتم Smith – Waterman در زمره مهمترین روش ها برای توسعه بیوانفورماتیک قرار می گیرد. این الگوریتم ها باید حجم زیادی از داده ها پردازش کنند که ممکن است زمان زیادی طول بکشد. در این مقاله ما روش چندپردازنده مرکب تطبیقی خود را برای تسریع پیاده سازی الگوریتم Smith - Waterman معرفی می کنیم. روش ما از واحد پردازنده گرافیکی (GPU) و واحد پردازنده مرکزی (CPU) استفاده می کند. این روش برای پیاده سازی مطابق با CPU‌های داده شده به عنوان ورودی از طریق توزیع بهینه حجم داده بین واحد‌های پردازنده تطبیق می یابد. استفاده از منابع موجود (GPU و CPU) در یک روش موثر، یک شیوه نوین است. عملکرد بیشینه به دست آمده برای پلتفرم های GPU + CPU، GPU + 2CPU و GPU + 3CPU به ترتیب برابر 10.4 GCUPS، 13.7 GCUPS و 18.6 GCUPS (با طول کوئری اسید آمینه 511) است.

1-مقدمه

تنظیم توالی پایگاه داده پروتئین و DNA در زمره مهمترین روش ها در بیوانفورماتیک است. این روش مستلزم پردازش حجم بالای اطلاعات هستند. الگوریتم های موجود مانند FASTA(2) و BLAST(3)، در یافتن روش های تقریبی سریع هستند. این الگوریتم ها دارای مشکل حساسیت هستند؛ زیرا آنها جستجو را مختصر کرده و به طور غیر‌منتظره ای مگر در مورد تشابهات قابل توجه ناموفق هستند. به عبارت دیگر، الگوریتم Smith – Waterman(SW) یک الگوریتم تطبیق توالی شناخته‌شده مورد استفاده در تحقیقات بیوانفورماتیک است...


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " یک روش چندپردازنده مرکب تطبیقی برای تنظیم توالی بیوانفورماتیک (زیست داده ورزی) " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
یک روش چندپردازنده مرکب تطبیقی برای تنظیم توالی بیوانفورماتیک (زیست داده ورزی)
نویسنده/ناشر/نام مجله :
5th Cairo International Biomedical Engineering Conference Cairo, Egypt
سال انتشار
2010
کد محصول
1009667
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
12
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
594 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 70000 ریال بوده که در مقایسه با حق الزحمه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود


این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Bioinformatics Sequence Alignment
Adaptive Hybrid Multiprocessor Technique

تاریخ انتشار در سایت: 2016-12-26
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی فناوری اطلاعات

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی فناوری اطلاعات در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی فناوری اطلاعات دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه