کاربر گرامی Skip Navigation Links

الگوریتم های داده کاوی مبتنی بر دسته بندی و پیش بینی برای پیش بینی عملکرد دانش آموزان کند در بخش آموزشی

داده کاوی آموزشی بیشتر از تولید نتایج دقیق برای اهداف آتی، بر پیش بینی تمرکز دارد. برای بررسی تغییرات الگوهای برنامه آموزشی، تحلیل منظم پایگاه داده های آموزشی ضروری است

Abstract

Educational Data Mining field concentrate on Prediction more often as compare to generate exact results for future purpose. In order to keep a check on the changes occurring in curriculum patterns, a regular analysis is must of educational databases. This paper focus on identifying the slow learners among students and displaying it by a predictive data mining model using classification based algorithms. Real World data set from a high school is taken and filtration of desired potential variables is done using WEKA an Open Source Tool. The dataset of student academic records is tested and applied on various classification algorithms such as Multilayer Perception, Naïve Bayes, SMO, J48 and REPTree using WEKA an Open source tool. As a result, statistics are generated based on all classification algorithms and comparison of all five classifiers is also done in order to predict the accuracy and to find the best performing classification algorithm among all. In this paper, a knowledge flow model is also shown among all five classifiers. This paper showcases the importance of Prediction and Classification based data mining algorithms in the field of education and also presents some promising future lines

چکیده

داده کاوی آموزشی بیشتر از تولید نتایج دقیق برای اهداف آتی، بر پیش­ بینی تمرکز دارد. برای بررسی تغییرات الگوهای برنامه آموزشی، تحلیل منظم پایگاه داده­ های آموزشی ضروری است. موضوع این مقاله، تشخیص دانش آموزان کند از بین دانش ­آموزان دیگر و نشان دادن آن از طریق یک مدل داده کاوی پیش گویانه، با استفاده از الگوریتم ­های مبتنی بر دسته بندی است. داده­ های واقعی از یک دبیرستان گرفته شده و متغیرهای بالقوه ­ی مورد نظر با استفاده از WEKA (یک ابزار منبع باز) فیلتر شده ­اند. مجموعه داده­ ی سوابق تحصیلی دانش آموزان، با استفاده از WEKA (یک ابزار منبع باز) با الگوریتم های دسته ­بندی مختلفی مانند ادراک چندلایه، بیزی ساده، SMO، J48 و REPTree مورد آزمایش قرار گرفته و به کار رفته است. در نتیجه، ویژگی­ های آماری بر اساس تمام الگوریتم ­های دسته­ بندی تولید شده است. ما نتایج پنج دسته ­بندی کننده را نیز مقایسه کردیم تا دقت را پیش­ بینی کرده، و الگوریتمی که بیشترین کارایی را دارد پیدا کنیم. ما در این مقاله مدل جریان دانش را نیز در بین پنج دسته­ب ندی کننده نشان می­ دهیم. این مقاله اهمیت الگوریتم­ های داده کاوی مبتنی بر پیش ­بینی و دسته بندی را در زمینه آموزش نشان می ­دهد و چند مسیر تحقیقاتی امیدوارکننده­­­ را در آینده مشخص می­ کند.

1-مقدمه

در سال­ های اخیر داده کاوی به علت وجود حجم زیادی از داده ­ها و نیاز به تبدیل این داده ها به اطلاعات و دانش مفید، در صنعت تحقیقات و به طورکلی در جامعه، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. داده­ کاوی که کشف دانش در پایگاه داده (KDD) نیز نامیده می ­شود، یعنی کشف اطلاعات جدید و احتمالاً مفید از پایگاه­ داده­ های بسیار بزرگ [12]..


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " الگوریتم های داده کاوی مبتنی بر دسته بندی و پیش بینی برای پیش بینی عملکرد دانش آموزان کند در بخش آموزشی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
الگوریتم های داده کاوی مبتنی بر دسته بندی و پیش بینی برای پیش بینی عملکرد دانش آموزان کند در بخش آموزشی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia Computer Science
سال انتشار
2015
کد محصول
1010373
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
12
قیمت بر حسب ریال
100000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 100000 ریال بوده که در مقایسه با حق الزحمه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود


این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Educational Data Mining
Knowledge Discovery
Classification

تاریخ انتشار در سایت: 2017-05-03
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی فناوری اطلاعات

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی فناوری اطلاعات در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی فناوری اطلاعات دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه