Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی پزشکی /

عنوان ترجمه شده مقاله: پیشرفت های جدید در برخی بیوپلیمرهای انتخابی

مقاله مهندسی پزشکی با ترجمه درباره بیوپلیمرهای انتخابی با عنوان : پیشرفت های جدید در برخی بیوپلیمرهای انتخابی، در این بخش قابل دانلود است.

Abstract

 

The growing need for materials suitable for sustainable development and improved healthcare has motivated scientists and engineers worldwide to investigate biopolymers.  Success in this direction hinges on our ability to tailor properties of biopolymers and find cost effective processing methods. Authors applied a versatile nanofiber production technique known as electrospinning to process a variety of nanoassemblies with high specific volume and porosity from biocompatible, biodegradable and nontoxic natural biopolymers. These nanofibers and nanowebs with tailored physical, chemical, biological and mechanical properties are attractive for designing ecologically friendly products in a range of applications from personal care to healthcare such as hospital apparel, drug delivery systems, and scaffolds for tissue engineering and tissue regeneration. The present study reports on electrospinning of natural biopolymers chitosan and alginate and their blends with other biocompatible polymers. Several solvent systems and different processing conditions are investigated for effective electrospinning of biopolymers. Optimum processing conditions for producing desired electrospun nanowebs are discussed

چکیده

 نیاز رو­به ­رشد به موادی که برای توسعه پایدار و بهبود مراقبت­ های بهداشتی مناسب هستند، سبب ایجاد انگیزه در دانشمندان سراسر جهان برای پژوهش بر پلیمرهای زیستی شده است. موفقیت در این زمینه، به توانایی ما برای مدیریت خصوصیات پلیمرهای زیستی و یافتن روش­های پردازش مقرون ­به­صرفه بستگی دارد.

نویسندگان، یک تکنیک تولید نانوفیبری تطبیق­پذیر معروف به الکتروریسی را برای پردازش انواع مجموعه­ های نانو با تخلخل و حجم ویژه بالا از بیوپلیمرهای طبیعی غیرسمی، زیست­ سازگار و زیست­ تخریب­ پذیر به کار بردند. این نانوفیبرها و نانوشبکه­ ها با خصوصیات مدیریت­ شده فیزیکی، شیمیایی، زیستی و مکانیکی، برای طراحی محصولات سازگار با محیط زیست در محدوده کاربردهای مراقبت شخصی تا مراقبت­ بهداشتی مانند  پوشاک بیمارستانی، سیستم­ های انتقال دارو و داربست­ های مهندسی بافت و ترمیم بافت مورد توجه قرار گرفته ­اند.

مطالعه حاضر، درباره الکتروریسی زیست­ پلیمرهای طبیعی کیتوسان و آلژینات و مخلوط آنها با دیگر پلیمرهای زیست­ سازگار است. چندین سیستم حلال و شرایط پردازش مختلف برای الکتروریسی زیست پلیمرها بررسی شده ­اند. شرایط پردازش بهینه برای تولید نانوشبکه­ های الکتروریسی­ شده دلخواه مورد بحث و بررسی قرار می­گیرد.

 -1مقدمه

بیش از سه روش ساخت برای ساخت ساختارهای نانوفیبری وجود دارد یعنی الکتروریسی، جدایی فاز و خودآرایی. ساختارهای ایجاد شده با هر کدام از این روش­ها، کاملاً متفاوت هستند و در نتیجه، مزایای یکتای خود را دارند. تکنیک جدایی فاز، کنترل ساختارهای متخلخل را امکان­پذیر می­سازد در حالیکه ساختارهای تولید شده با الکتروریسی، کنترل بیشتری بر مورفولوژی و نسبت ابعادی بالا، توزیع متغیر اندازه حفره و تخلخل بالا دارند [1].

مکانیسم اصلی خودآرایی عمومی، نیروهای بین­ مولکولی  هستند که واحدهای کوچکتر را به هم متصل می­ کنند و همچنین شکل این واحدهای مولکولی کوچکتر که شکل کلی نانوفیبر ماکرومولکولی را تعیین می­کند. در مقایسه با روش ­های دیگر، این روش یک روش خوب برای بدست آوردن نانوفیبرهای کوچکتر است اما فرایند پیچیده ­ای نیز دارد [2]… 


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " پیشرفت های جدید در برخی بیوپلیمرهای انتخابی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
پیشرفت های جدید در برخی بیوپلیمرهای انتخابی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
journal of textiles and polymers
سال انتشار
2013
کد محصول
1011126
تعداد صفحات انگليسی
15
تعداد صفحات فارسی
63
قیمت بر حسب ریال
1,314,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
4 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1314500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Biopolymers
electrospinning
nanofibers
characteristics
medical application

تاریخ انتشار در سایت: 2017-08-07
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید