Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: مطالعه رابطه بین استراتژی متنوع سازی اعتبار و ریسک و بازده اعتبار بانکی : شاهدی از بازار سهام تهران (TSE)

این مقاله تلاش می کند تا رابطه بین استفاده از استراتژی متنوع سازی در پورتفولیو اعتباری و همچنین بازده سهام (ROE) و بازده دارایی (ROA) بانک های لیست شده در بازار بورس تهران را مورد بررسی قرار دهد.

چکیده

اثر متنوع سازی پورتفولیو اعتباری بانک ها بر بازده دارایی، بازده سهام و ریسک اعتباری در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته است. نمونه نیز شامل 7 بانک لیست شده در بازار سهام تهران (TSE) است که داده های آن بین سالهای 2009 تا 2014 قابل دسترسی است. مطابق با نوع داده و روش تجزیه و تحلیل، روش رگرسیون چندگانه مربوط به پنل داده در این پژوهش مورد استفاده قرار گرفته است. نتایج نشان می دهد که ارتباط قابل توجهی بین متنوع سازی پورتفولیو اعتباری و ریسک وجود دارد، علاوه بر این اندازه نیز بر بازده سهام (ROE) و بازده دارایی (ROA) در بانک ها تاثیر می گذارد و در حقیقت هیچ ارتباط قابل توجهی بین استفاده از استراتژی متنوع سازی پورتفولیو اعتباری بانک و بازده سهام (ROE) و بازده دارایی (ROA) وجود ندارد.

1-مقدمه

در دنیای واقعی، ما شاهد دو نوع رویکرد و استراتژی در بانک ها هستیم. ما می دانیم که این دو نوع رویکرد به صورت استراتژی های متنوع سازی و متمرکز سازی در نظر گرفته می شوند. به عبارت دیگر، در بسیاری از کشور ها، قوانین بانک ها را به فقط یک وام دهنده محدود کرده اند ( باسل 1991). به عبارت دیگر، برخی بانک ها تصمیم گرفتند تا در قسمت های تخصصی و جاهایی که احساس می کنند دارای مزیت رقابتی است مشارکت داشته باشند ( چن، وی، ژانگ و شی 2013). بخش از بحران مالی جهانی سال 2008 به دلیل فشار مفرط ریسک در بخش صنعتی املاک بود که با اقتصاد کلان ارتباط تنگاتنگی دارد ( دمیانک، وان همرت 2011). این بحران با توجه به شدت پورتفولیو اعتباری صنعت بانکی ایالات متحده را به شدت تحت تاثیر قرار داد. پس از آن بود که استراتژی تمرکز در مقابل استراتژی تنوع به یکی از مهم ترین موضوعات برآمده از مسئله ثبات اقتصادی تبدیل شد...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " مطالعه رابطه بین استراتژی متنوع سازی اعتبار و ریسک و بازده اعتبار بانکی : شاهدی از بازار سهام تهران (TSE) " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مطالعه رابطه بین استراتژی متنوع سازی اعتبار و ریسک و بازده اعتبار بانکی : شاهدی از بازار سهام تهران (TSE)
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia Economics and Finance
سال انتشار
2016
کد محصول
1011858
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
14
قیمت بر حسب ریال
730,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
222 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 730000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Credit diversification
Credit risk
Herfindahl-Hirschman Index
Return on equity

تاریخ انتشار در سایت: 2018-02-03
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید