Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی برق /

عنوان ترجمه شده مقاله: تحلیل یک ژنراتور مغناطیس دائم شار عرضی برگشتی

ژنراتورهای مغناطیس دائم شار عرضی مورد بحث در مقالات مختلف، از هسته‌های استاتور U شکل مستطیلی استفاده می‌کنند که دارای بارگذاری مغناطیسی غیریکنواخت در هسته استاتور است. میدان مغناطیسی در گوشه‌های بالای یوک استاتور در مقایسه با سایر بخش‌های هسته استاتور کمتر است. به‌منظور بهبود بارگذاری مغناطیسی در هسته استاتور، به‌جای هسته استاتور مستطیلی شکل، یک هسته استاتور بیضوی شکل در ساختار پیشنهادی استفاده می‌شود.

چکیده

ژنراتور مغناطیس دائم شار عرضی متداول (TFPMG), که برای کاربردهای توان بادی توصیه می‌شود دارای یک سری محدودیت‌ها می‌باشد نظیر توزیع شار در یک هسته استاتور U شکل به‌صورت غیریکنواخت، و غیرفعال بودن قطب‌های آهن‌ربای دائم (PM) که باعث می‌شود نشتی شار مغناطیسی بالایی داشته باشد. در این مقاله، یک ژنراتور مغناطیس دائم شار عرضی برگشتی جدید (FB-TFPMG), که برای کاربردهای درایو مستقیم مناسب است، به‌منظور کاهش شار مغناطیسی نشتی بین هسته‌های روتور و PM ها پیشنهاد می‌شود. در ترکیب پیشنهادی، نصف تعداد PM ها (یعنی تنها PM های فعال) با هسته استاتور بیضوی شکل و کویل چنبره‌ای شکل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب باعث می‌شود که جرم ماشین کمتر شده و توزیع شار نیز بهتر صورت گیرد. عملکرد ساختار جدید تحت شرایط بی‌باری و بارگذاری مورد تحلیل قرار گرفته که برای این کار از ابزار المان محدود سه‌بعدی استفاده شده است و نتایج حاصل با TFPMG ی متداول مقایسه شده است. نتایج حاصل، نشان‌دهنده بهبود خروجی ساختار پیشنهادی در مقایسه با ساختار TFPMG ی متداول است.

1-مقدمه

فناوری تولید توان از بادی مستلزم ابعاد کوچک،  نسبت توان به وزن بالا، بازدهی و قابلیت کنترل بالاتر و قابلیت نصب آسان است. عملکرد بهتر، قابلیت اطمینان بیشتر،  تعمیرات کمتر و توان خروجی بیشتر پارامترهای دیگری هستند که به انتخاب فناوری‌های مورد استفاده در سیستم‌های تجدید پذیر کمک می‌کنند. فناوری‌های ماشین‌های مغناطیس دائم (PM) بازدهی بالا، انرژی بالا و قابلیت اطمینان زیادی را ارائه می‌دهند و به‌عنوان گزینه اول برای کاربردهای انرژی بادی مطرح می‌شوند. در میان کاربردهای مختلف PM ها، Polinder و همکارانش در [2] مفهوم دیگری از ژنراتورهای مغناطیس دائم (PM) را ارائه کرده است. مزیت‌ها و فاکتورهای محدودکننده توربین‌های بادی توان بالا به‌صورت دقیق توسط Semken و همکارانش در [3] بیان شده است....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " تحلیل یک ژنراتور مغناطیس دائم شار عرضی برگشتی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تحلیل یک ژنراتور مغناطیس دائم شار عرضی برگشتی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE Transactions on Magnetics
سال انتشار
2017
کد محصول
1012039
تعداد صفحات انگليسی
5
تعداد صفحات فارسی
13
قیمت بر حسب ریال
625,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 625000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Fall-back rotor pole
finite element analysis (FEA)
leakage flux
permanent magnet(

تاریخ انتشار در سایت: 2018-04-01
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید