Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده روانشناسی /

عنوان ترجمه شده مقاله: چرخش ذهنی در نوجوانان بینا و نابینا: تأثیر استراتژی های لمسی

ترجمه مقاله درباره چرخش ذهنی، اماده دانلود است. هدف از این مقاله مقایسه ی نوجوانان بینا و نابینا در یک موقعیت چرخش ذهنی با الگوهای مطرح شده است.
 چکیده

مقدمه.- زمانی که فرد نابینایی را در یک موقعیت چرخش ذهنی می بینیم، عمدتا بر فقدان حس بینایی شان تأکید می کنیم تا بر مهارتشان در تشخیص لمسی و حس لامسه. با ین حال، بررسی این نکته مهم به نظر می رسد که آیا فرآیند تشخیص لمسی در افراد نابینا این توانایی را به آنها می دهد تا شکل اشیا را تشخیص دهند.

هدف.- هدف از این مقاله مقایسه ی نوجوانان بینا و نابینا در یک موقعیت چرخش ذهنی با الگوهای مطرح شده است.

روش تحقیق.- بر این مبنا، گروهی از نوجوانان نابینا و بینا- که از نظر سنی و جنسیتی مطابقت داشتند- طی دو مورد چرخش ذهنی مورد مطالعه قرار گرفتند.

نتایج.- نتایج نشان می دهند که نوجوانان نابینا همیشه عملکرد سریع تری دارند، و زمانی که چرخش مربوط به اشکال ساده تر می باشد عملکرد بهتری از خود نشان می دهند. یک تحلیل دقیق از استراتژی های تشخیص لمسی توسط آزمودنی ها به ما این امکان را می دهد تا چندین راهکار که مختص نوجوانان نابینا هستند را شناسایی کنیم. این راهکارهای تشخیصی به ما این امکان را می دهند تا فقدان تجربه و حس بینایی را تا حدی در اشکال پیچیده جبران کنیم.

نتیجه گیری.- این نتایح نشان می دهند که تشخیص اشکال دو بعدی پس از چرخش در فضا لزوما برای افراد نابینا مشکل ساز و دشوار نیست. این نتایج در ارتباط با کار بر روی توانایی لمسی افراد نابینا مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

-1مقدمه

پرسش تصویرسازی ذهنی، خصوصا از جنبه ی فضایی آن، جایگاه خاصی در بحث در مورد نابینایی به خود اختصاص می دهد. این سؤال مطرح می شود که در حقیقت چگونه فردی که از نعمت بینایی محروم است، فضا را درک کرده و یا مفاهیم هندسی را در می یابد؟ ماهیت «تصاویر»ی که در فقدان حس بینایی ساخته شده اند چیست؟ با توجه به این سؤالات و جهت کشف ظرفیت برای چرخش اشکال هندسی در فضا، آزمون کلاسیک چرخش تصاویر دیداری مطرح شده توسط شپارد و متزلر (1971) توسط مارمر و زاباک (1976) به حیطه ی لمسی وارد شد…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " روانشناسی " با موضوع " چرخش ذهنی در نوجوانان بینا و نابینا: تأثیر استراتژی های لمسی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
چرخش ذهنی در نوجوانان بینا و نابینا: تأثیر استراتژی های لمسی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier,Revue Européenne de Psychologie Appliquée/European Review of Applied Psychology
سال انتشار
2011
کد محصول
1012401
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
23
قیمت بر حسب ریال
955,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
200 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده روانشناسی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 955000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده روانشناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Blindness
Touch
Haptic perception
Exploratory procedures

تاریخ انتشار در سایت: 2018-05-26
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله روانشناسی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید