Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده علوم اقتصادی /

عنوان ترجمه شده مقاله: مفهوم‌سازی و اندازه‌گیری خاصیت انعطاف‌پذیری اقتصادی

ترجمه مقاله درمورد انعطاف‌پذیری اقتصادی آماده دانلود است. این مقاله به توسعه یک چارچوب مفهومی و روش‌شناختی به‌منظور تجزیه‌وتحلیل و معیار سنجی(اندازه‌گیری) میزان انعطاف‌پذیری اقتصادی می ­پردازد.
 چکیده

این مقاله به توسعه یک چارچوب مفهومی و روش‌شناختی به‌منظور تجزیه‌وتحلیل و معیار سنجی(اندازه‌گیری) میزان انعطاف‌پذیری اقتصادی می ­پردازد. در این مقاله، تعریف ارائه‌شده از انعطاف‌پذیری اقتصادی عبارت است از توانایی "پرورش" یک اقتصاد برای بهبود یافتن از اثرات و یا مطابق با اثراتی که شوک­ های منفی به دنبال داشته­ اند و ممکن است اقتصاد به‌طور ذاتی در معرض آن شوک­ ها و اثرات قرارگرفته باشد. این مفهوم به‌منظور ارائه توضیحی مورداستفاده قرارگرفته است، این توضیح در ارتباط با این است که، چرا برای تعدادی از کشورهای ذاتاً آسیب‌پذیر، سطح نسبتاً بالایی از تولید ناخالص داخلی سرانه به‌دست‌آمده است. این پژوهش، همچنین یک رویکرد(رهیافت، روش) آزمایشی را باهدف توسعه یک شاخص انعطاف‌پذیری اقتصادی که شامل 4 جنبه است، ارائه می­دهد، این ابعاد(جنبه)شامل،ثبات اقتصاد کلان، بهره‌وری اقتصاد خرد بازار، کنترل و نظارت بر حکومت، و توسعه و تحول اجتماعی هستند.

1-مقدمه

بسیاری از کشورهای کوچک]1[ عملیات تولید ناخالص داخلی سرانه نسبتاً بالایی را مدیریت می­کنند، این اقدام در مقایسه با دیگر کشورهای درحال‌توسعه]2[، علیرغم قرار گرفتن در معرض شوک­ های اقتصادی خارجی شدید، انجام می ­شود. این موضوع نشان می ­دهد که، عواملی وجود دارند که معایب ایجادشده در رابطه با این آسیب‌پذیری‌ها را جبران می­ نمایند.

این پدیده در سال 2003 توسط Briguglio تحت عنوان " پارادوکس سنگاپور" شکل گرفت و با اشاره به این واقعیت که سنگاپور به‌شدت در معرض شوک ­های خارجی است و درعین‌حال این کشور کوچک توانسته است نرخ بالایی از رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی سرانه بالایی را ثبت کند، این واقعیت را می‌توان ازنقطه‌نظر توانایی سنگاپور برای ایجاد و حفظ انعطاف‌پذیری اقتصادی در این دولت توضیح داد...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم اقتصادی " با موضوع " مفهوم‌سازی و اندازه‌گیری خاصیت انعطاف‌پذیری اقتصادی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مفهوم‌سازی و اندازه‌گیری خاصیت انعطاف‌پذیری اقتصادی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Economics Department, University of Malta
سال انتشار
2006
کد محصول
1012830
تعداد صفحات انگليسی
34
تعداد صفحات فارسی
23
قیمت بر حسب ریال
790,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
276 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده علوم اقتصادی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 790000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده علوم اقتصادی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Economic resilience
economic vulnerability
small states

تاریخ انتشار در سایت: 2018-07-07
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم اقتصادی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید