کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی عمران > محصولات رشته مهندسی عمران > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی عمران > ترجمه مقاله درباره قاب‌های خمشی فولادی | مقايسه شاخص‌های آسیب در تحليل تاريخچه زماني غيرخطي قاب‌های خمشی فولادی

مقايسه شاخص‌های آسیب در تحليل تاريخچه زماني غيرخطي قاب‌های خمشی فولادی

ترجمه فارسی مقاله درمورد قاب‌های خمشی فولادی، اماده دانلود است. در اين مقاله، برخي از رایج‌ترین شاخص‌های آسیب مورد استفاده، بر اساس اهميت و كاربرد عملي مورد بررسي قرار می‌گیرند. در مرحله بعد، این شاخص‌ها با به کار بردن آن‌ها در تحلیل غیرخطی تاریخچه زمانی یک گروه از قاب‌های فولادی تحت تحریکات لرزه‌ای انتخاب شده، اندازه‌گیری می‌شوند.

چکیده

شاخص‌های آسیب با هدف تولید یک معیار کمی از آسیب‌های سازه‌ای، جنبه‌های مختلفی از پاسخ سازه‌ای را در نظر می‌گیرند. در اين مقاله، شاخص‌های آسیب بر اساس تغيير شكل، انرژي، پارامترهاي مودال و رفتار خستگي کم چرخه به منظور یافتن یک ارتباط بین مقادیر عددي آن‌ها مورد بررسي قرار گرفتند. شاخص‌های آسیب انتخاب شده با به کار بردن آن‌ها در تحلیل غیر خطی قاب‌های مختلف فولادی با ارتفاع کم تحت مجموعه‌ای از هفت شتاب‌نگاشت زلزله مطابق با یک وضعیت خاک خاص، مقایسه شدند. همبستگی و رابطه بین شاخص‌های مختلف به صورت گرافیکی ارائه شده و فرمول‌های تقریبی تبدیل نیز ارائه شده‌اند.

1-مقدمه

اندازه‌گیری کمی آسیب سازه‌ای در طی زلزله‌ها همیشه یک مسئله چالش‌برانگیز برای مهندسان سازه بوده است. شاخص‌های آسیب مختلف با هدف اندازه‌گیری آسیب‌های سازه‌ای در سازه‌های نمونه و مدل تحت تحریک لرزه‌ای پیشنهاد شده‌اند. این شاخص‌ها از پارامترهای مختلفی مانند تغییر مکان جانبی، دوره تناوب سازه، جذب انرژی و خستگی سیکلی در برآورد میزان آسیب استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، Krawinkler و Zohrei [1] یک شاخص آسیب را پیشنهاد کردند که در آن از مفهوم خستگی سیکلی استفاده می‌شود؛ Park و Ang [2 و 3] شاخص دیگری را پیشنهاد کردند که ترکیبی از تغییر شکل‌های غیر تجمعی و مفاهیم انرژی است. دیگر شاخص آسیب ترکیبی توسط بزرگ نیا و برترو [4-6] معرفی شد...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " مقايسه شاخص‌های آسیب در تحليل تاريخچه زماني غيرخطي قاب‌های خمشی فولادی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
مقايسه شاخص‌های آسیب در تحليل تاريخچه زماني غيرخطي قاب‌های خمشی فولادی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
ASIAN JOURNAL OF CIVIL ENGINEERING (BUILDING AND HOUSING)
سال انتشار
2007
کد محصول
1013468
تعداد صفحات انگليسي
17
تعداد صفحات فارسي
24
قیمت بر حسب ریال
150000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
656 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی عمران را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 150000 ریال بوده که در مقایسه با حق الزحمه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود


این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Damage index
steel moment frame
earthquake assessment
low cyclic fatigue

تاریخ انتشار در سایت: 2019-04-15
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی عمران

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی عمران در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی عمران دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه