Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی عمران /

عنوان ترجمه شده مقاله: ارزیابی آسیب‌های لرزه‌ای احتمالی ساختمان‌های RC بر اساس تحلیل دینامیکی غیرخطی

در این مقاله ارزیابی آسیب‌های لرزه‌ای مورد انتظار با استفاده از تحلیل دینامیکی غیرخطی ارائه می‌گردد.

چکیده

 تحلیل دینامیکی افزایشی یک ابزار قدرتمند برای ارزیابی آسیب‌پذیری و خطر لرزه‌ای ساختمان‌ها است. این تحلیل محاسبه آسیب‌های کلی سازه‌ها برای PGA های مختلف و نشان دادن این نتیجه با استفاده از منحنی خسارت را امکان‌پذیر می‌سازد. چنین منحنی‌هایی در بسیاری از روش‌ها برای به دست آوردن حالات خطر لرزه‌ای در سطح شهری استفاده می‌شوند. حتی اگر استفاده از این روش در یک محیط احتمالاتی نیاز به یک روش محاسباتی مناسب داشته باشد، این روش باید روش مرجع برای ارزیابی ریسک لرزه‌ای باشد. در این مقاله ارزیابی آسیب‌های لرزه‌ای مورد انتظار با استفاده از تحلیل دینامیکی غیرخطی ارائه می‌گردد. منحنی خسارت با استفاده از تحلیل دینامیکی افزایشی همراه با شاخص آسیب پارک و انگ به دست آورده می‌شود. عدم قطعیت مربوط به ویژگی‌های مکانیکی مواد و عملکرد لرزه‌ای در نظر گرفته می‌شود. منحنی‌های خسارت احتمالی به دست آمده می‌توانند نه تنها برای محاسبه حالات خطر لرزه‌ای در سطح شهری مورد استفاده قرار گیرند، بلکه برای برآورد زیان‌های اقتصادی نیز به کار می‌روند.

1-مقدمه

برای ارزیابی خطر لرزه‌ای سازه‌های موجود، درجه خسارت باید برای یک زلزله معین مشخص گردد. روش‌های متعددی برای محاسبه این درجه خسارت وجود دارد. یکی از آن‌ها روش شاخص آسیب‌پذیری است [1-6] که در آن کنش (عملکرد) لرزه‌ای با استفاده از مقیاس مه لرزه‌ای اروپایی [EMS-98 [7، با استفاده از شدت‌های مه لرزه‌ای و توصیف رفتار سازه‌ای لرزه‌ای با استفاده از شاخص آسیب‌پذیری تعریف می‌شود...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " ارزیابی آسیب‌های لرزه‌ای احتمالی ساختمان‌های RC بر اساس تحلیل دینامیکی غیرخطی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
ارزیابی آسیب‌های لرزه‌ای احتمالی ساختمان‌های RC بر اساس تحلیل دینامیکی غیرخطی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Bentham Open
سال انتشار
2015
کد محصول
1013470
تعداد صفحات انگليسی
6
تعداد صفحات فارسی
13
قیمت بر حسب ریال
730,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی عمران را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 730000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Damage curves
incremental dynamic analysis
uncertainties

تاریخ انتشار در سایت: 2019-04-15
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید