Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده زيست شناسی /

عنوان ترجمه شده مقاله: بررسی تاثیر محافظت کبدی عصاره‏ی متانولی بابونه‏ی گاوی (Tanacetum parthenium) بر آسیب کبدی القا شده توسط CCL4 در رت ها

این مقاله با هدف بررسی اثرات عصاره بابونه گاوی Tanacetum parthenium بر پراکسیداسیون لیپیدی، آنزیم‏ های آنتی ‏اکسیدان، فاکتورهای بیوشیمیایی و آنزیم های کبدی در رت های آسیب دیده با تتراکلریدکربن (CCl4) انجام گرفت.

چکیده

مقدمه و هدف: این مطالعه با هدف بررسی اثرات عصاره بابونه گاوی Tanacetum parthenium  بر پراکسیداسیون لیپیدی، آنزیم‏ های آنتی‏اکسیدان، فاکتورهای بیوشیمیایی و آنزیم های کبدی در رت­ های آسیب دیده با تتراکلریدکربن (CCl4) انجام گرفت.

مواد و روش‏ها: 54 سر موش صحرایی نر نژاد ویستار به 9 گروه 6 تایی تقسیم شدند. گروه ­ها شامل شاهد سالم، شاهد آسیب، 4 گروه آسیب که به مدت 14 روز قبل از ایجاد آسیب با CCl4 به ­ترتیب با دوزهای 40، 80 و 120 میلی­گرم بر کیلوگرم TPE و سیلیمارین تیمار گردیدند، 3 گروه دیگر به عنوان پس­درمان که به ترتیب 80 و 120 میلی‏گرم بر کیلوگرم TPE و سیلیمارین را 2، 6، 24 و 48 ساعت پس از تزریق CCL4 دریافت نمودند. در پایان مطالعه، فاکتورهای بیوشیمیایی و آنزیمهای کبدی سرم، میزان مالون­دی­ آلدئید، آنزیم های آنتی­اکسیدان و مورفولوژی کبد مورد ارزیابی قرار گرفت.

یافته ‏ها: تزریق CCL4 به موش ‏های صحرایی سبب افزایش سطح ALT، AST، ALP،TG ،LDL ، TC، گلوکز و کاهش سطحHDL ، کاتالاز، آلبومین، SOD و GPX نسبت به گروه کنترل شد(P<0.001) . پیش‏درمان و پس‏درمان با TPE توانست به شکل معنی ‏داری سبب کاهش سطح ALT، AST، ALP،TG ، LDL ، TC، گلوکز و افزایش سطحHDL   ، کاتالاز، آلبومین، SOD و GPX (با سطح معنی­داری مختلف و وابسته به دوز) نسبت به گروه آسیب با CCl4 شد.

نتیجه گیری: نتایج این مطالعه نشان دهنده فعالیت آنتی ­اکسیدانی و اثرات بالقوه هپاتوپروتکتیو و احتمالا خاصیت درمانی TPE در حیوانات آزمایشگاهی آسیب دیده با CCL4 می­باشد.

1-مقدمه

 کبد یکی از ارگان های اصلی است که در متابولیسم داروها و سموم شیمیایی نقش داشته و اولین بافت هدف برای تقریبا همه­ی سموم شیمیایی می‏باشد. بیشتر گزنوبیوتیکها از طریق دستگاه معدی–روده­ای وارد بدن شده و پس از جذب از طریق ورید پورت وارد کبد می‏شوند. کبد دارای غلظت بالایی از آنزیم های متابولیزه کننده­ی سموم میباشد که میتواند آنها را به ترکیباتی با سمیت پایین تبدیل کرده و دفع کند....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " بررسی تاثیر محافظت کبدی عصاره‏ی متانولی بابونه‏ی گاوی (Tanacetum parthenium) بر آسیب کبدی القا شده توسط CCL4 در رت ها " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
بررسی تاثیر محافظت کبدی عصاره‏ی متانولی بابونه‏ی گاوی (Tanacetum parthenium) بر آسیب کبدی القا شده توسط CCL4 در رت ها
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Toxicology Reports
سال انتشار
2017
کد محصول
1013483
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
21
قیمت بر حسب ریال
820,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده زيست شناسی , پزشكی , علوم آزمايشگاهی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 820000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Tanacetum parthenium
Carbon tetrachloride
Oxidative stress

تاریخ انتشار در سایت: 2019-04-21
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زيست شناسی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید