Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی برق /

عنوان ترجمه شده مقاله: تشخیص ریتم آلفای EEG در یک دستگاه قابل ‌حمل

دستگاه‌های EEG قابل‌حمل امکان بسیار خوبی دارند که بتوانند به رابط‌های کامپیوتری کارآمدی تبدیل شوند. با این حال، یکی از اقدامات لازمی که باید صورت گیرد، توصیف دقیق سیگنال EEG به منظور سنجش ریتم‌های مغز است.

چکیده

دستگاه‌های EEG قابل‌حمل امکان بسیار خوبی دارند که بتوانند به رابط‌های کامپیوتری کارآمدی تبدیل شوند. با این حال، یکی از اقدامات لازمی که باید صورت گیرد، توصیف دقیق سیگنال EEG به منظور سنجش ریتم‌های مغز است. در این مطالعه به بررسی دو روش تحلیل سیگنال یعنی جستجوی تطابق (MP) و تبدیل فوریه‌ی سریع (FFT) پرداختیم تا دو حالت چشمان باز (EO) و چشمان بسته (EC) را از طریق شناسایی فعالیت آلفای EGA حاصل از هفت ناحیه‌ی پوست سر با استفاده از یک دستگاه EEG قابل‌حمل از هم تشخیص دهیم. افراد مورد آزمایش، ده داوطلب مرد سالم بودند. نتایج MP عموما نتایج حاصل از تحلیل FFT را بازتولید کردند و تمام روش‌ها عملکرد خوبی در ناحیه‌ی پس‌سری داشتند. با این حال، تشخیص حالت با استفاده از تعداد اتم‌های MP به صورت بهتری انجام می‌شد و تعداد اتم‌های MP تنها متغیری بود که در تمام موقعیت‌های مورد مطالعه به معناداری آماری دست یافت. محاسبه‌ی تعداد اتم‌های MP هنگام استفاده از ریتم آلفای EEG برای تشخیص حالت‌های EO و EC می‌تواند مفید باشد به ویژه در صورتی که نیاز به اکتساب خارج از ناحیه ی پس سری داشته باشد.

1-مقدمه

ماوس کامپیوتر یکی از رابط‌هایی است که تحول بزرگی در کاربرد کامپیوتر‌های شخصی ایجاد کرد [1] اما رابط نهایی در همزیستی بین انسان و کامپیوتر هنوز تعیین نشده است. استفاده از اطلاعاتی که مستقیما از مغز به دست می‌آیند در حال حاضر امکان‌پذیر است. سیگنال الکتروانسفالوگرام (EEG) یکی از جذاب‌ترین سیگنال‌های فیزیولوژیکی محسوب می‌شود که در قرن بیستم کشف شده است....

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرماییدموسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " تشخیص ریتم آلفای EEG در یک دستگاه قابل ‌حمل " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تشخیص ریتم آلفای EEG در یک دستگاه قابل ‌حمل
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Biomedical Signal Processing and Control
سال انتشار
2019
کد محصول
1014252
تعداد صفحات انگليسی
6
تعداد صفحات فارسی
17
قیمت بر حسب ریال
1,116,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1116500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
EEG
Emotiv EPOC
Alpha rhythm

تاریخ انتشار در سایت: 2020-09-06
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید