Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده پزشكی /

عنوان ترجمه شده مقاله: من چگونه MDS پس از شکست داروی هایپومتیله کننده درمان می کنم

بیماران دچار MDS مقاوم به HMA یا عودکرده بایستی همیشه برای آزمایشات بالینی در نظر گرفته شوند و برای درمان به مراکز سطح سه انتقال داده شوند.

چکیده

دارو های هایپومتیله کننده (HMA)، یعنی آزاسایتیدین و دسیتابین استاندارد درمانی سندرم میلودیسپلاستیک (MDS) می باشند. پاسخ به درمان در حدود 50% از بیماران درمان شده مشاهده می شود و طول مدت پاسخ، اگرچه متغیر استف اما موقتی است. پیش بینی پاسخ به HMA ها با پارامترهای بالینی و مولکولی امکان پذیر است، اما درمان جایگزین تایید شده ای وجود ندارد و در صورت شکست HMA فرصت درمانی استانداردی وجود ندارد. انتخاب منطقی درمان پس از شکست HMA بسیار مهم است. این تصمیم بایستی بر اساس ارزیابی نوع مقاومت (اولیه و ثانویه، پیشرفت بیماری [لوکمی حاد یا MDS با ریسک بالاتر] در مقابل عدم بهبودی هماتولوژیک) و نیز ویژگی های سایتوژنتیک و مولکولی که در زمان شکست HMA دوباره بررسی می شوند، اتخاذ شود. استراتژی های نجات می تواند شامل پیوند سلول های بنیادی، که تنها گزینه ی درمانی است، وکموتراپی، که هر دوی این روش ها تنها در تعداد اندکی از موارد امکان پذیر است، و نیز داروهای ازمایشی باشد. بیمارانی که شکست HMA را تجربه می کنند باید تا حد ممکن در آزمایش های بالینی وارد شوند. چندین داروی جدید با مکانیسم های مختلف در حال حاضر در این شرایط در حال آزمایش هستند. داروها تغیرات مولکولی ( موتاسیون های IDH2، موتاسیون های ژن اسپلیسوزوم) یا مسیرهای پیام رسانی تغییر یافته (مهارکننده های BCL2) را هدف قرار می دهند که به نظر می رسد اصلی ترین علت باشند.

1-مقدمه

برای بیشتر از یک دهه ، داروهای هایپومتیله کننده (HMAs) یعنی آزاسایتیدین و دسیتابین استانداردهای درمانی سندرم میلودیسپلاستیک (MDS) محسوب می شدند. علی رغم سمیت کم و توانایی این داروها برای ایجاد بهبودی هماتولوژیک (HI) و طولانی کردن مدت بقا، حتی در بیماران مسن، HMAها بدون پیوند سلول بنیادی هماتوپویتیک (HSCT) درمانی نیستند، و علی رغم پاسخ ها کلونی های نئوپلاستیک را ریشه کن نمی کنند....


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " پزشكی " با موضوع " من چگونه MDS پس از شکست داروی هایپومتیله کننده درمان می کنم " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
من چگونه MDS پس از شکست داروی هایپومتیله کننده درمان می کنم
نویسنده/ناشر/نام مجله :
The American Society of Hematology
سال انتشار
2019
کد محصول
1014538
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
26
قیمت بر حسب ریال
1,435,500
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
770 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده پزشكی , داروسازی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1435500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده پزشكی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:hypomethylating agent failure

تاریخ انتشار در سایت: 2021-07-09
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله پزشكی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید