Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: تأثیر هیئت مدیره بر موفقیت بلندمدت بنگاه: نمونه استرالیایی

این مقاله با استفاده از داده های پانل 14 ساله همه بنگاه های ثبت شده در استرالیا، به بررسی تأثیر پتانسیل هیئت مدیره و پویایی هیئت مدیره، عوامل کلیدی در اثربخشی هیئت مدیره، بر کارایی سرمایه گذاری بنگاه ها، می پردازد.

چکیده

باوجود اینکه همبستگی مابین هیئت­ مدیره و عملکرد بنگاه بطور گسترده در مطالعات مربوطه مورد بررسی قرار گرفته است، اما شواهد تجربی در خصوص اینکه آیا هیئت­ مدیره در موفقیت بلندمدت بنگاه نقش دارد یا نه و اگر نقش دارد چگونه، کم است. این مطالعه با استفاده از داده­ های پانل 14 ساله همه بنگاه ­های ثبت شده در استرالیا، به بررسی تأثیر پتانسیل هیئت ­مدیره و پویایی هیئت­ مدیره، عوامل کلیدی در اثربخشی هیئت­ مدیره، بر کارایی سرمایه­ گذاری بنگاه ­ها، می­پردازد. شواهد قوی پیدا کردیم که پتانسیل هیئت­مدیره و پویایی هیئت­مدیره هر دو بطور مثبتی با کارایی سرمایه­ گذاری بنگاه همبستگی دارند. این یافته ­ها از این دیدگاه حمایت می­کنند که منابع بنگاه و فرایندهای داخلی، که هیئت­ مدیره را قادر می­سازند تا از این منابع جهت حل امور پیچیده استفاده کنند، هر دو برای موفقیت بلندمدت بنگاه حیاتی هستند.

1-مقدمه

تأثیر هیئت­ مدیره بر عملکرد بنگاه، مورد تمرکز اصلی تحقیقات رفتار سازمانی بوده است. مشخصات مختلف هیئت­ مدیره مورد بررسی قرار گرفته ­اند و به عنوان عوامل اثربخشی در ایجاد ارزش برای سهامداران، مورد تأیید قرار گرفته­ اند. اگرچه این خط تحقیقاتی موجب تسهیل بحث در خصوص ارتباط مابین هیئت­ مدیره و عملکرد بنگاه شده است، بطوری که بازده به دارایی (ROA) ، بازده به سهام (ROE) و معیار کیو توبین بطور کلی برای نشان دادن عملکرد کوتاه مدت استفاده شده ­اند...


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " تأثیر هیئت مدیره بر موفقیت بلندمدت بنگاه: نمونه استرالیایی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تأثیر هیئت مدیره بر موفقیت بلندمدت بنگاه: نمونه استرالیایی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Behavioral and Experimental Finance
سال انتشار
2020
کد محصول
1014569
تعداد صفحات انگليسی
12
تعداد صفحات فارسی
35
قیمت بر حسب ریال
985,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
820 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 985000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Board effectiveness
Board potential
Board dynamics

تاریخ انتشار در سایت: 2021-07-11
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید