کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > کنترل توان راکتیو مزرعه ی بادی متصل به شبکه بر اساس برنامه نویسی دینامیکی تطبیقی

دانلود ترجمه مقاله درباره کنترل توان راکتیو مزرعه ی بادی متصل به شبکه بر اساس برنامه نویسی دینامیکی تطبیقی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کنترل توان راکتیو مزرعه ی بادی متصل به شبکه بر اساس برنامه نویسی دینامیکی تطبیقی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Reactive power control of grid-connected wind farm based on adaptive dynamic programming

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Neurocomputing
سال انتشار
2013
کد محصول
1000534
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
25
قیمت بر حسب ریال
180000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 180000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .Abstarct

Optimal control of large-scale wind farm has become a critical issue for the development of renewable energy systems and their integration into the power grid to provide reliable, secure, and efficient electricity. Among many enabling technologies, the latest research results from both the power and energy community and computational intelligence (CI) community have demonstrated that CI research could provide key technical innovations into this challenging problem. In this paper, a neural network based controller is presented for the reactive power control of wind farm with doubly fed induction generators (DFIG). Specifically, we investigate the on-line learning and control approach based on adaptive dynamic programming (ADP) for wind farm control and integration with the grid. This controller can effectively dampen the oscillation of the wind farm system after the ground fault of the grid. Compared to previous control strategies, this controller is on-line and ‘‘model free’’, and therefore, can reduce the control complexity. Simulation studies are carried out in Matlab/Simulink and the results demonstrated the effectiveness of the ADP controller


Contents

1. Introduction

2. DFIG wind turbine system model

2.1. Model of drive train

2.2. Model of DC Link capacitor

2.3. Model of rotor side controller

2.4. Model of grid side controller

3. DFIG wind turbine system with ADP controller

3.1. On-line model-free ADP

3.2. ADP based wind farm controller design

3.3. Design of the critic network

3.4. Design of the action network

4. Simulation results and analysis

4.1. Case 1: single machine infinite bus (SMIB) power system

4.2. Case 2: multi-machine power system

5. Conclusion and future work

چکیده

کنترل بهینه ی مزرعه ی بادی در مقیاس بزرگ برای توسعه ی سیستم های انرژی نو و ادغام آنها به شبکه ی برق جهت تأمین برقی قابل اعتماد، امن و کارآمد به یک مسئله ی حیاتی و بغرنج تبدیل شده است. از میان بسیاری از فن آوریهای تواناسازی، پژوهش اخیر از جانب انجمن برق و نیرو و انجمن هوش محاسباتی (CI) نشان داده که پژوهش CI می تواند نوآوری های فنی کلیدی را برای این مسئله ی چالش برانگیز ارائه نماید. در این مقاله، یک شبکه ی عصبی کنترل کننده را برای کنترل توان راکتیو مزرعه ی بادی با دو ژنراتور القایی تغذیه (DFIG) ارائه می نماید. به طور خاص، ما به بررسی یادگیری آنلاین و روش کنترل با برنامه نویسی دینامیکی تطبیقی برای کنترل مزرعه ی بادی و ادغام آن با شبکه می پردازیم. این کنترل کننده می تواند به طور مؤثری نوسان سیستم مزرعه ی بادی را پس از خطای زمین شبکه تعدیل نماید. در مقایسه با استراتژی های کنترلی پیشین، این کنترل کننده آنلاین و مدل آزاد است بنابراین می تواند پیچیدگی کنترل را کاهش دهد. مطالعات شبیه سازی در مطلب/سیمولینک انجام شده اند و نتایج اثربخشی کنترل کننده ی ADP را ثابت می کنند.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-مدل سیستم توربین بادی DFIG

1-2-مدل ترین درایو (محور راه انداز)

2-2-مدل خازن لینک DC

3-2-مدل کنترل کننده ی طرف روتور

4-2-مدل کنترل کننده ی طرف شبکه

3-سیستم توربین بادی DFIG با کنترل کننده ی ADP

1-3-مدل آزاد و آنلاین ADP

2-3-طراحی کنترل کننده ی مزرعه ی بادی براساس ADP

3-3- طراحی شبکه ی واقع در مرحله ی انتقال

4-3- طراحی شبکه ی عامل

4-نتایج شبیه سازی و آنالیز

1-4-مورد 1: سیستم قدرت باس نامحدود تک ماشینه (SMIB)

2-4- مورد 2: سیستم قدرت چند ماشینه

5-نتیجه گیری و کار آینده

1-مقدمه

توسعه انرژی های نو برای سیستم های برق پایدار، کارآمد و تمیز به موضوعی بحرانی و پژوهشی در سرتاسر جهان تبدیل شده است. از میان منابع مختلف انرژی های نو، انرژی بادی سریعترین رشد را در جهان داشته است. از آنجاییکه باد تصادفی و متناوب است، مانع اصلی در راه توسعه ی این انرژی عدم کنترل کارآمد آن می باشد. در این مقاله، ما بر روی برنامه ریزی دینامیک تطبیقی (ADP) بر مبنای کنترل توان راکتیو مزرعه ی بادی تحت خطای شبکه تمرکز می نماییم.

در کل، به طور عمده سه نوع ژنراتور برق بادی وجود دارد: ژنراتور القایی قفس سنجابی، ژنراتور سنکرون آهنربا دائم و ژنراتور القایی تغذیه ی دوبل ژنراتور DFIG به علت مزایایی که نسبت به دو نوع دیگر دارد، بیشتر در سیستم برق بادی استفاده می شود. ویيگی های DFIG عبارتند از راندمان بالا، کنترل انعطاف پذیر و سرمایه گذاری کم. استاتور DFIG مستقیماً به شبکه ی برق  وصل می شود، در حالیکه روتور ازطریق یک مبدل پشت به پشت به شبکه متصل می گردد، این امر تنها 20 تا 30% ظرفیت نامی DFIG را می گیرد به این دلیل که مبدل تنها جریان محرک DFIG را تأمین می کند. مبدل از سه بخش تشکیل می شود: مبدل سمت روتور (RSC)، مبدل سمت شبکه (GSC) و خازن لینک DC.طبق پژوهش پیشین، کنترل کننده ی مبدل اثر قابل توجهی بر روی پایداری DFIG متصل  به شبکه دارد....خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه