Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده فیزیک /

عنوان ترجمه شده مقاله: یک لیزر موج پیوسته یک کیلو واتی دیسک نازک

لیزر دیسک نازک به صورت یک طراحی بهینه لیزر برای راه اندازی یک محیط فعال لیزر شبه سه ترازی در ناحیه توان بالا با بازدهی اپتیکی بالا ارائه می شود.

چکیده

لیزر دیسک نازک به صورت یک طراحی بهینه لیزر برای راه اندازی یک محیط فعال لیزر شبه سه ترازی در ناحیه توان بالا با بازدهی اپتیکی بالا ارائه می شود. محاسبات عددی توان خروجی لیزر نشان می دهند که کار با توان خروجی تا 1 kW با یک بازدهی اپتیکی 50% و بیش تر در دمای اتاق با 16 مسیر جذب، امکان پذیر است. سنجش (scaling) توان خروجی را می توان با سنجش ناحیه دمیده شده با استفاده از یک یا چند دیسک تشخیص داد. تحقیقات تجربی، ماکزیمم توان خروجی برابر با 647 W در بازدهی اپتیکی 51% برای یک تک کریستال، و 1070 W با بازدهی اپتیکی 48% برای چهار کریستال را در دمای آب خنک کننده 15° C به دست دادند.

1-مقدمه

برای راه اندازی لیزر در توان خروجی بالا و نیز همزمان بازدهی اپتیکی بالا و کیفیت پرتو خوب، انتخاب های دقیقی در طراحی لیزر لازم است از جمله در هندسه و نوع محیط فعال لیزر، دمش (pump) و پیکربندی تشدیدکننده. با هندسه یک دیسک نازک برای محیط فعال لیزر، نسبت سطح سرد به حجم دمش در مقایسه با لیزرهای میله ای افزایش می یابد که این یک مزیت اصلی برای استخراج توان خروجی زیاد از یک حجم کوچک است. به ازای یک همپوشانی خوب بین دمش و مد تشدیدکننده و یک چگالی توان دمش بالا، یک هندسه دمش شبه تمام (quasi-end) انتخاب گردید. کار با کیفیت پرتو خوب تنها در صورتی امکان پذیر است که وجوه دیسک سرد باشند، به طوری که شار گرما و محور پرتو لیزر با یکدیگر هم خط باشند....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " یک لیزر موج پیوسته یک کیلو واتی دیسک نازک " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
یک لیزر موج پیوسته یک کیلو واتی دیسک نازک
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE JOURNAL OF SELECTED TOPICS IN QUANTUM ELECTRONICS
سال انتشار
2000
کد محصول
1000750
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
16
قیمت بر حسب ریال
745,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده فیزیک را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 745000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:CW lasers
diode-pumped solid-state lasers
highpower lasers

تاریخ انتشار در سایت: 2014-03-14
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید