کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی عمران > محصولات رشته مهندسی عمران > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی عمران > تاثیر نقاط ضعف یا قوت صنفی بر شایستگی های مدیریت پروژه

دانلود ترجمه مقاله درباره تاثیر نقاط ضعف یا قوت صنفی بر شایستگی های مدیریت پروژه

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " تاثیر نقاط ضعف یا قوت صنفی بر شایستگی های مدیریت پروژه " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Impact of corporate strengths/weaknesses on project management competencies

نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Project Management
سال انتشار
2009
کد محصول
1000787
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
14
قیمت بر حسب ریال
125000
نوع فایل های ضمیمه
Word+Pdf
حجم فایل
192 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی عمران , مهندسی صنايع , معماری را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 125000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The project is at the core of the construction business. Project management can be used as a tool to maximize the success of projects and ultimately the success of construction companies. It is therefore worthwhile to explore the factors that can enhance project management competencies. In this study, it was hypothesized that ‘‘project management competencies” are influenced by ‘‘corporate strengths/ weaknesses”. ‘‘Corporate strengths/weaknesses” was defined as a second-ordered construct composed of three latent variables including the company’s resources and capabilities, its strategic decisions, and the strength of its relationships with other parties. The data obtained from a questionnaire survey administered to 73 contractors were analyzed using structural equation modeling (SEM). The results of the study verified the hypothesis suggested

چکیده

پروژه در مرکز کسب و کارساختمانی قرار دارد. مدیریت پروژه را می توان به عنوان ابزاری برای به حداکثر رساندن موفقیت پروژه ها و در نهایت موفقیت شرکت های ساختمان سازی استفاده نمود.. از اینرو مدیریت پروژه برای کشف فاکتور هایی ارزشمند می باشد که می تواند شایستگی های مدیریت پروژه را ارتقاء دهد. در مطالعه پیشرو ، فرضیه ای بود که " شایستگی های مدیریت پروژه " از طریق نقاط ضعف یا قوت یکپارچه " نحت تاثیر قرار می گیرد. نقاط ضعف و قوت به عنوان ساختار مرتبه دوم تعریف شده اند که متشکل از سه متغیر نهفته مثل منابع و قابلیت های شرکت ، تصمیمات استراتژیک آن و قوت رابطه اش با دیگر طرف ها می باشند. داده های بدست آمده از تحقیق به صورت پرسش انجام شده با 73 پیمانکار با استفاده از مدل معادله ساختاری (SEM) مورد تحلیل قرار گرفتند. نتایج مطالعه ، فرضیه پیشنهاد شده را را تایید نمود.

1-مقدمه

صنعت ساختمان یک صنعت متمایل به پروژه می باشد. مدیریت پروژه موثر ، برای تکمیل موفقیت امیز پروژه های پیچیده کلیدی می باشد.جاسلکیس و آشلی اظهار می کنند که پروژه های ساختمان به طور عادی عدم قطعیت را تجربه می کنند زیرا کمبود هایی در منابع و ماهیت پروژه دارند . فاکتور هایی که برای مدیریت پروژه موفقیت آمیز قابل هدایت می باشند که بحد وفور در مطالب گذشته مورد بحث قرار گرفتند. برای مثال ، مانز و بجرمی نشان می دهند که فاکتور های موفقیت در مدیریت پروژه شامل تعهد به تکمیل پروژه ، انتصاب مدیر پروژه ماهر ، تعریف کافی پروژه ، طرح ریزی صحیح فعالیت ها در پروژه ، جریان اطلاعات کافی ، تطابق تغییرات تکرار شونده ، دادن پاداش به کارکنان و باز بودن نسبت به نوآوری ها می باشند. محیطی که در آن محیط ،پروژه اتفاق می افتند همچنین توسط برخی محققان به حساب امده است. این که استفاده از تکنیک های مدیریتی مناسب بکار رفته برای مدیریت پروژه موفقیت آمیز ، همچنین توسط بعضی از محققان مورد تاکید قرار گرفت.  مطالب قبلی به نظر می رسد بر فاکتور های مرتبط با پروژه به هزینه فاکتور های مرتبط با شرکت مثل منابع و قابلیت های پروژه ، تصمیمات استراتژیک شرکت و استحکام روابطش با دیگر طرف ها تاکید دارد.

بایسیک تی به ذهن سپرده شود که شرکت سازمانی است که از بعضی پروژه های متقبل شده توسط شرکت حمایت می کند ، معمولاً در مکان های جغرافیایی مختلف و اداره شده توسط مدیران پروژه تا حدی مستقل اما به شدت به حمایت دفتر مرکزی تکیه می زنند. در آن قالب ، هر پروژه تا حدی بواسطه خط مشی ها و فرهنگ سازمان  شرکت مرکزی تحت تاثیر قرار می گیرند. هدف مطالعه گزارش شده در این مقاله  این است تا تاثیر نقاط قوت یا ضعف یکپارچه در عملکرد مدیریت پروژه کشف گردد.

نقاط قوت یا ضعف صنفی تعریف شده در مطاالعه ، سه بُعد را منعکس می سازد : منابع و قابلیت های شرکت نسبت به فاینانس ها ، سرمایه فنی و انسانی ، تحقیق و توسعه ، قوه درک نسبت به نواوری ؛ تصمیمات استراتژیکش نسبت به تمایز ، انتخاب بازار یا مشتری یا شریک ، سرمایه گذاری، مدیریت سازمانی یا پروژه ؛ و استحکام روابطش با دیگر طرف ها مثل مشتریان ، اتحادیه ها  و دولت . شایستگی های مدیریت پروژه از طریق فاکتور هایی تعریف می شود که از طریق محققان مختلف بیان می شود برای مثال بدنه مدیریت پروژه دانش (PMBoK)  و پیشنهادات حرفه ای های ساختمان سازی تماس گرفته شده در مطالعه پایلوت . تمامی فاکتور های مربوطه به طور مفصل در دو بخش بعدی توصیف شدند. تحقیق پرسشنامه ای برای تعدادی از شرکت های ساختمان سازی برای تست تاثیر مهم در شایستگی های مدیریت پروژه اجراء گردید.  فرضیه با استفاده از مدل سازی معادله ساختاری تست گردید ، ابزار آماری که در ادامه مقاله توضیح داده می شود....این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Corporate strengths/weaknesses
Project management competencies
Company resources and capabilities

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی عمران

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی عمران در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی عمران دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه