کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی صنايع > محصولات رشته مهندسی صنايع > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی صنايع > رویکرد جدید تصمیم گیری چند معیاره فازی براساس نقطه مرکزی اعداد فازی

دانلود ترجمه مقاله درباره رویکرد جدید تصمیم گیری چند معیاره فازی براساس نقطه مرکزی اعداد فازی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی صنايع " با موضوع " رویکرد جدید تصمیم گیری چند معیاره فازی براساس نقطه مرکزی اعداد فازی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

A new fuzzy MCDM approach based on centroid of fuzzy numbers

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Expert Systems with Applications
سال انتشار
2011
کد محصول
1000833
تعداد صفحات انگليسي
5
تعداد صفحات فارسي
9
قیمت بر حسب ریال
80000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
197 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی صنايع , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 80000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstarct

This paper proposes a new fuzzy MCDM (FMCDM) approach based on centroid of fuzzy numbers for ranking of alternatives. The FMCDM approach allows decision makers (DMs) to evaluate alternatives using linguistic terms such as very high, high, slightly high, medium, slightly low, low, very low or none rather than precise numerical values, allows them to express their opinions independently, and also provides an algorithm to aggregate the assessments of alternatives. Three numerical examples are investigated using the FMCDM approach to illustrate its applications. It is shown that the FMCDM approach offers a flexible, practical and effective way of group decision making

چکیده

در این مقاله یک رویکرد جدید تصمیم گیری چندمعیاره فازی (FMCDM)  براساس نقطه مرکزی اعداد فازی  برای رتبه بندی الترناتیوها پیشنهاد می شود . رویکرد FMCDM به تصمیم گیرندگان امکان ارزیابی الترناتیوها  را با استفاده از واژه هایی همچون خیلی زیاد, زیاد,  نسبتا زیاد, متوسط, نسبتا کم, کم, خیلی کم یا هیچکدام نسبت به ارزشهای دقیق عددی  می دهد و الگوریتمی را  جهت جمع بندی ارزیابی الترناتیوها بیان می کند. سه مثال عددی با استفاده از رویکرد FMCDM برای نشان دادن کاربرد ان پیشنهاد شده است. همچنین نشان داده می شود که  رویکرد فوق روشی منعطف, کاربردی وموثر  را برای تصمیم گیری گروهی پیشنهاد می کند .

1-مقدمه

تئوری مجموعه فازی در ابتدا توسط Zadeh(1965) پیشنهاد شد  تا به نوعی  ابهام را در قضاوت انسانی انعکاس داده وعدم اطمینان را در اطلاعات موجود در محیط تصمیم گیری چند معیاره  که امکان تعریف کردن ان دشوار است ,تحلیل کند.

ازمدل MCDMفازی برای ارزیابی الترناتیوها براساس  معیار انتخاب شده توسط کمیته  تصمیم گیرندگان استفاده می شود در شرایطی که  تناسب الترناتیو با معیار, و اهمیت وزن معیار می تواند  براساس  ارزشهای زبانی ارائه شده توسط  اعداد فازی ارزیابی شود. رویکردهای زیادی برای حل مسائل  MCDMفازی پیشنهاد شده است. مرور و مقایسه  برخی  از این متدها را در کار این فراد می توانید بیابید.برخی از کاربردهای اخیر در کار این افراد یافت می شود.

در بسیاری از مسایل MCDMفازی ارزش نهایی  حاصل از ارزیابی الترناتیوها هنوز اعداد فازی هستند و این اعداد فازی نیازمند یک  رویکرد مناسب رتبه بندی برای فازی زدایی انها  و تبدیل به  ارزشهای دقیق برای تصمیم گیری هستند.هرچند, به رغم این مزایا,  بسیاری از مقالات فوق نتوانستند برای ارزشهای  نهایی  حاصل از ارزیابی فازی  تابع عضویتی ارائه کنند و یا اینکه نتوانستند  فرمولهای بی مقیاس سازی  را از توابع عضویت ارزشهای نهایی حاصل از ارزیابی  فازی ایجاد کنند  که این موارد محدود کننده کاربرد متدهای MCDMفازی موجود هستند...این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Fuzzy logic
Centroid of fuzzy number
Group decision making

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی صنايع

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی صنايع در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی صنايع دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه