دانلود مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع با موضوع رویکرد جدید تصمیم گیری چند معیاره فازی براساس نقطه مرکزی اعداد فازی

عنوان مقاله انگليسي

A new fuzzy MCDM approach based on centroid of fuzzy numbersنویسنده/ناشر/نام مجله :
Expert Systems with Applications
سال انتشار
2011
کد محصول
1000833
تعداد صفحات انگليسي
5
تعداد صفحات فارسي
9
قیمت بر حسب ریال
80000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
197 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

رویکرد جدید تصمیم گیری چند معیاره فازی براساس نقطه مرکزی اعداد فازی
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی صنايع , مديريت را مشاهده کنید.
کد دانلود:


کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، مقاله ترجمه شده خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک دانلود مقاله ترجمه شده را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید قیمت لینک 80000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید

دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstarct

This paper proposes a new fuzzy MCDM (FMCDM) approach based on centroid of fuzzy numbers for ranking of alternatives. The FMCDM approach allows decision makers (DMs) to evaluate alternatives using linguistic terms such as very high, high, slightly high, medium, slightly low, low, very low or none rather than precise numerical values, allows them to express their opinions independently, and also provides an algorithm to aggregate the assessments of alternatives. Three numerical examples are investigated using the FMCDM approach to illustrate its applications. It is shown that the FMCDM approach offers a flexible, practical and effective way of group decision making

چکیده

در این مقاله یک رویکرد جدید تصمیم گیری چندمعیاره فازی (FMCDM)  براساس نقطه مرکزی اعداد فازی  برای رتبه بندی الترناتیوها پیشنهاد می شود . رویکرد FMCDM به تصمیم گیرندگان امکان ارزیابی الترناتیوها  را با استفاده از واژه هایی همچون خیلی زیاد, زیاد,  نسبتا زیاد, متوسط, نسبتا کم, کم, خیلی کم یا هیچکدام نسبت به ارزشهای دقیق عددی  می دهد و الگوریتمی را  جهت جمع بندی ارزیابی الترناتیوها بیان می کند. سه مثال عددی با استفاده از رویکرد FMCDM برای نشان دادن کاربرد ان پیشنهاد شده است. همچنین نشان داده می شود که  رویکرد فوق روشی منعطف, کاربردی وموثر  را برای تصمیم گیری گروهی پیشنهاد می کند .

1-مقدمه

تئوری مجموعه فازی در ابتدا توسط Zadeh(1965) پیشنهاد شد  تا به نوعی  ابهام را در قضاوت انسانی انعکاس داده وعدم اطمینان را در اطلاعات موجود در محیط تصمیم گیری چند معیاره  که امکان تعریف کردن ان دشوار است ,تحلیل کند.

ازمدل MCDMفازی برای ارزیابی الترناتیوها براساس  معیار انتخاب شده توسط کمیته  تصمیم گیرندگان استفاده می شود در شرایطی که  تناسب الترناتیو با معیار, و اهمیت وزن معیار می تواند  براساس  ارزشهای زبانی ارائه شده توسط  اعداد فازی ارزیابی شود. رویکردهای زیادی برای حل مسائل  MCDMفازی پیشنهاد شده است. مرور و مقایسه  برخی  از این متدها را در کار این فراد می توانید بیابید.برخی از کاربردهای اخیر در کار این افراد یافت می شود.

در بسیاری از مسایل MCDMفازی ارزش نهایی  حاصل از ارزیابی الترناتیوها هنوز اعداد فازی هستند و این اعداد فازی نیازمند یک  رویکرد مناسب رتبه بندی برای فازی زدایی انها  و تبدیل به  ارزشهای دقیق برای تصمیم گیری هستند.هرچند, به رغم این مزایا,  بسیاری از مقالات فوق نتوانستند برای ارزشهای  نهایی  حاصل از ارزیابی فازی  تابع عضویتی ارائه کنند و یا اینکه نتوانستند  فرمولهای بی مقیاس سازی  را از توابع عضویت ارزشهای نهایی حاصل از ارزیابی  فازی ایجاد کنند  که این موارد محدود کننده کاربرد متدهای MCDMفازی موجود هستند...این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
منطق فازی
اعداد فازی
تصمیم گیری فازیزکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی صنايع در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی صنايع دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی صنايع > محصولات رشته مهندسی صنايع > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی صنايع > رویکرد جدید تصمیم گیری چند معیاره فازی براساس نقطه مرکزی اعداد فازی
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم جغرافيايی علوم اجتماعی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری