کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > کنترل سرعت موتور القایی با استفاده از قواعد فازی

دانلود ترجمه مقاله درباره کنترل سرعت موتور القایی با استفاده از قواعد فازی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کنترل سرعت موتور القایی با استفاده از قواعد فازی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Speed Control of Induction Motor using Fuzzy Rule Base

نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Computer Applications
سال انتشار
2011
کد محصول
1000899
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
28
قیمت بر حسب ریال
155000
نوع فایل های ضمیمه
Word+Pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 155000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The induction motors are characterized by complex, highly non-linear and time-varying dynamics, and hence their speed control is a challenging engineering problem. The advent of vector control techniques has partially solved induction motor control problems, but they are sensitive to drive parameter variations and performance may deteriorate if conventional controllers are used. By exploiting the fuzzy logic structure of the controller, heuristic knowledge is incorporated into the design, resulting in a non-linear controller with improved large signal performance over linear PI controllers. This paper proposes a novel design procedure for speed control of induction motor using fuzzy logic controller (FLC). The input to the controller is error and change in error and output of the controller is torque producing component of current, applied for the speed control of an induction motor. The effectiveness of the controller is demonstrated on the 1 hp three phase induction motor using DSP 2407 for different operating conditions of the drive system


Cnotents

1. INTRODUCTION

2. FUZZY LOGIC CONTROLLERS

3. APPLICATION OF FLC IN IM

4. IMPLEMENTATION OF FLC ON TMSLF 2407 DSP

5. RESULTS AND DISCUSSIONS

6. CONCLUSION

چکیده

موتورهای القایی با دینامیک های پیچیده، غیرخطی و متغیر با زمان مشخص می شوند؛ و از اینرو کنترل سرعت شان، مسئله ای چالش برانگیز در مهندسی است. پیدایش تکنیک های کنترل برداری ، تا حدی مشکلات کنترلی موتور القایی را حل کرده است ، ولی آنها به تغییرات پارامترهای درایو  حساس هستند و استفاده از کنترلرهای متعارف ممکن  است عملکرد موتور القایی را دچار اشکال کند. با استفاده از ساختار منطق فازی کنترل کننده، دانش اکتشافی در طراحی گنجانیده شده است، و نتیجه ی حاصل  یک کنترلر غیرخطی با بهبود عملکرد سیگنال بزرگ در کنترلرهای خطی PI شده است.  این مقاله یک  روش طراحی جدید برای کنترل سرعت موتور القایی با استفاده از کنترلر منطق فازی (FLC) پیشنهاد می کند. ورودی کنترلر خطا و تغییر در خطا است و خروجی آن گشتاوری است که مولفه ی جریان را تولید می کند و برای کنترل سرعت موتور القایی مورد استفاده قرار می گیرد. اثر بخشی این کنترلر بر روی موتور القایی سه فاز 1 hp با استفاده از DSP 2407 برای شرایط عملیاتی متفاوت سیستم درایو نشان داده شده است.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-کنترلرهای منطق فازی

3-کاربرد FLC در IM

4-پیاده سازی FLC بر روی TMSLF 2407 DSP

5-نتایج و بحث ها

6-نتیجه گیری

1-مقدمه

درایوهای موتور القایی در کاربردهای کنترلی که کیفیت عملکرد سرو مورد نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرند. بطور نرمال، موتور القایی با روش کنترل میدان گرا (FOC) یا روش کنترل برداری، کنترل می شود. در کنترل برداری IM ، به دلیل کنترل گشتاور و شار جداشده، پاسخ گذرای سریع  ایجاد می شود[1], [2].  کنترلر متداول تناسبی- انتگرالی- مشتقی (PID) ، به علت تغییرات پارامترها و اغتشاش بار، در ردیابی سرعت دینامیک مشکلاتی دارد [3]؛ ازینرو این کنترلرها فقط برای یک نقطه ی کار منحصربه فرد عملکرد بالایی از خود نشان می دهند[4] . در نتیجه، سیستم  کنترل حرکت باید حدی از افت عملکرد را تحمل کند[5], [6]. تکنیک های محاسباتی نرم مثل منطق فازی یا کنترل فازی (FC) یک راه حل سیستماتیک برای گنجاندن تجریه ی انسانی در کنترلر بدون نیاز به دانستن مدل ریاضی دستگاه فراهم می کنند [7], [8], [9]. اخیرا در متون علمی به قابلیت کنترل فازی در کاربردهای درایو ماشین برای بهبود پاسخ گذرا و خطای حالت ماندگار، توجه زیادی شده است.... این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Keywords Membership Function
Rule Base
Mamdani
Vector control IM drive
Fuzzy Logic
DSP

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه