کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی صنايع > محصولات رشته مهندسی صنايع > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی صنايع > روش تصمیم‌گیری چند شاخصه با استفاده از تکتیک تاپسیس

دانلود ترجمه مقاله درباره روش تصمیم‌گیری چند شاخصه با استفاده از تکتیک تاپسیس

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی صنايع " با موضوع " روش تصمیم‌گیری چند شاخصه با استفاده از تکتیک تاپسیس " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Multiple Attributes Decision Making Approach by TOPSIS Technique

نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Engineering Research & Technology
سال انتشار
2013
کد محصول
1000982
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
13
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
280 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی صنايع , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 90000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Under the many conditions, crisp data are inadequate to model real-life situations. Human judgments include preferences, which are often vague and cannot be expressed as an exact numerical value. Decision making problem is the process of finding the best option from all of the feasible alternatives. In this paper, from among multi-criteria models in making complex decisions and multiple attributes for most preferable choice, technique for order preference by similarity to ideal solution (TOPSIS) approach has been dealt with. Finally, implementing TOPSIS algorithm, assessment of projects has been done. The results have been tested in numerical example

چکیده

در بسیاری از مواقع، داده‌های قطعی برای مدل کردن شرایطی که در زندگی حقیقی پیش می‌آیند، کافی نیستند. قضاوت‌های انسان از آنچه ترجیح می‌دهد، برمی‌خیزد و از این رو اغلب مبهم و نامعین هستند و نمی‌توان آن‌ها را به عنوان داده‌های صریح عددی بیان نمود. مسئله تصمیم‌گیری، فرآیند یافتن بهترین گزینه از بین تمام گزینه‌های موجود است. در این مقاله، از بین مدل‌های چندمعیاره در تصمیم‌گیری‌های پیچیده و رویکردهای متعدد برای یافتن انتخاب‌های بهتر، روش تاپسیس که به معنای یافتن نزدیک‌ترین جواب به پاسخ دلخواه می‌باشد، مورد بررسی قرار گرفته است. سرانجام، با تکمیل الگوریتم تاپسیس، ارزیابی پروژه به پایان می‌رسد. نتایج در نمونه‌ای عددی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

1- مقدمه

در دو دهه اخیر، تئوری مجموعه فازی رویکرد جدیدی برای پژوهش در حوزه‌های مفاهیم و روش‌شناسی تنظیم و حل نمودن مسائل تصمیم‌گیری واقعی و برنامه‌های ریاضی فراهم نموده است. ارزیابی گزینه‌های مرتبط با برخی ویژگی‌ها غیرقطعی و مبهم می‌باشند و ما را به استفاده از تئوری مجموعه فازی سوق می‌دهند. با ادغام تئوری مجموعه فازی و تصمیم‌گیری چندشاخصه، سیستم جدیدی برای پشتیبانی از  تصمیم که شیوه تصمیم‌گیری فازی نامیده می‌شود، برای مقایسه گزینه‌های مختلف مربوط به ویژگی‌ها به عنوان متغیرهای کلاسیک و زبانی عنوان گشت.

بلمن و زاده [1] اولین تئوری مجموعه فازی در تصمیم‌گیری و  چن و هوانگ [6] جدیدترین فناوری جامع در تصمیم‌گیری چندشاخصه فازی را عنوان نمودند. تریانتافایلو و لین [18] پنج روش FMADM را ارزیابی نمودند: مدل SAW فازی، مدل محصول فازی وزن، AHP فازی، AHP و تاپسیس فازی اصلاحی. پژوهش‌های بسیاری در تحقیقات مربوط به عملکرد روش‌های  FMADM در حوزه‌های مختلف صورت گرفته است.

این مقاله رویکرد نظام‌مند جدیدی در ارتباط با بسط SAW و تاپسیس در محیط فازی ارائه می‌کند، یعنی محیطی که در آن نه تنها ورودی‌ها زبانی نیستند، بلکه اعداد فازی و قطعی می‌باشند. این روش برای حل مسائل MADM در محیط فازی مناسب است. ابتدا می‌بایست برخی عبارات در مجموعه‌های فازی را توصیف کنیم. مجموعه‌های فازی به عنوان راه‌هایی برای ارائه و دستکاری داده‌هایی فازی که دقیق و صریح نبودند، توسط زاده [19] معرفی شدند. در بخش دوم، MADM، MADM فازی و تعاریف مقدماتی را بیان می‌کنیم. در بخش سوم روش‌شناسی پژوهش، در بخش چهارم مثال‌هایی عددی و سرانجام نتایج حاصله را عنوان خواهیم کرد...این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع در زمینه کلمات کلیدی زیر است:MADM
SAW method
TOPSIS method
PIS
NIS

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی صنايع

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی صنايع در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی صنايع دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه