دانلود مقاله ترجمه شده روانشناسی با موضوع کنترل شناختی هیجان

عنوان مقاله انگليسي

The cognitive control of emotionنویسنده/ناشر/نام مجله :
TRENDS in Cognitive Sciences
سال انتشار
2005
کد محصول
1001142
تعداد صفحات انگليسي
8
تعداد صفحات فارسي
22
قیمت بر حسب ریال
155000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

کنترل شناختی هیجان
سایر مقالات ترجمه شده روانشناسی را مشاهده کنید.
کد دانلود:


کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، مقاله ترجمه شده خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک دانلود مقاله ترجمه شده را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید قیمت لینک 155000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید

دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstarct

The capacity to control emotion is important for human adaptation. Questions about the neural bases of emotion regulation have recently taken on new importance, as functional imaging studies in humans have permitted direct investigation of control strategies that draw upon higher cognitive processes difficult to study in nonhumans. Such studies have examined (1) controlling attention to, and (2) cognitively changing the meaning of, emotionally evocative stimuli. These two forms of emotion regulation depend upon interactions between prefrontal and cingulate control systems and cortical and subcortical emotion-generative systems. Taken together, the results suggest a functional architecture for the cognitive control of emotion that dovetails with findings from other human and nonhuman research on emotion.

چکیده

توانایی کنترل کردن هیجان برای سازگاری انسان اهمیت زیادی دارد پرسش هایی که در مورد پایه های عصبی تنظیم هیجان مطرح شده اند به تازگی اهمیت بیشتری یافته اند، زیرا با یشرفتهایی که در مطالعات تصویرسازی عملکردی در انسانها به وجود امده است، بررسی مستقیم راهبردهای کنترلی که از فرایندهای شناختی سطح بالا استفا ده میکنند و مطالعه انها در نمونه های غیرانسانی دشوار است، میسر شده است.چنین مطالعاتی دو مورد را بررسی کرده اند: 1)کنترل توجه و 2)تغییردادن شناختی معنای محرکهایی که هیجان برانگیز هستند. این دو نوع تنظیم هیجان به تعامل میان سیستم های کنترل پیش پیشانی و کمربندی و سیستم های قشری و زیرقشری تولید کننده هیجان بستگی دارد. روی هم رفته، نتایج حاکی از یک ساختار عملکردی برای کنترل شناختی هیجان هستند که با یافته هایی که از پژوهش های دیگر در مورد هیجان روی انسانها و غیرانسانها صورت گرفته است همخوان میباشد.

اگر هر چیز بیرونی شما را اشفته میکند، این درد ناشی از خود ان چیز نیست بلکه ناشی از برداشتی است که شما از ان دارید؛ و شما قدرت این را دارید که هر لحظه بر علیه این دیدگاه قیام کنید.

مارکوس آرلیوس (اندیشه ها).

1-مقدمه

گاهی به نظر میرسد که تعارض ها، شکستها و فقدان­ها قصد نابودی ما را دارند. اما همانگونه که ماکوس آرلیوس در دو هزار سال پیش اشاره کرد، ما انسانها توانایی این را داریم که هیجانات مرتبط با چنین رویدادهایی را تنظیم کنیم. آنچه حائز اهیمت است این است که تلاش هایی که برای تنظیم این هیجانات صورت میگیرد تا حد زیادی تعیین میکند که این مشکلات چه تاثیری بر سلامت روانی و جسمی ما خواهند داشت (3-1). با توجه به اهمیت عملکرد سازشی تنظیم هیجان جای تعجب نیست که پژوهش در این زمینه تاریخچه ای طولانی داشته باشد (باکس 1). پژوهش های قبلی پاسخهای سلولی به استرس، نتایج رفتاری راهبردهای سازگار کننده تنظیم هیجان، و سیستمهای عصبی دخیل در یادگیری عاطفی و رفتار اجتماعی را در جوندگان و پستاندارن غیرانسانی بررسی کرده اند (1، 7-4). در سالهای اخیر، پژوهش در مورد تنظیم هیجان وارد مرحله جدیدی شده است زیرا پژوهش های تصویرسازی عملکردی پدیده تنظیم هیجان در انسانها به سرعت رشد یافته است. این رشد سبب تسهیل بررسی رفتارهای عاطفی در انسانها شده است که قبلا در حیوانات مطالعه شده بود؛ اما مهم تر این است که چنین پیشرفتهایی پژوهشگران قادر ساخته است تا قدرت فرایندهای شناختی کنترل هیجان در سطوح بالاتررا-که بررسی انها در حیوانات دشوار است- مطالعه کنند. به این ترتیب، امروزه مطالعاتی که در زمینه کنترل "داغ" هیجان صورت میگیرند، مدل های شناختی عصب شناختی ای را ارائه میدهند که از مدلهای کنترل "سرد" توجه و حافظه پیشی میجویند (مثل 9-8). هدف این پژوهش این است که مطالعات اخیر در زمینه تصویرسازی عملکردی- در بافت شواهد پژوهش های انسانی و غیر انسانی-را بررسی کند و به روشن کردن ساختار عملکردی که در زیربنای کنترل شناختی هیجان قرار گرفته است کمک کند...این مقاله ترجمه شده روانشناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
کنترل شناختی هیجانزکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته روانشناسی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته روانشناسی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > روانشناسی > محصولات رشته روانشناسی > مقاله با ترجمه فارسی رشته روانشناسی > کنترل شناختی هیجان
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم اجتماعی علوم جغرافيايی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری