کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > مدل‌سازی و کنترل سیستم‌های انتقال دارو

دانلود ترجمه مقاله درباره مدل‌سازی و کنترل سیستم‌های انتقال دارو

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " مدل‌سازی و کنترل سیستم‌های انتقال دارو " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Modelling and control of drug delivery systems

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Computers and Chemical Engineering
سال انتشار
2005
کد محصول
1002545
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
18
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
849 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 115000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

This work presents a compartmental model for delivery of drugs under anesthesia and an advanced model based control algorithm for insulin delivery for Type 1 diabetes. The model for anesthesia involves choice of three drugs isoflurane, dopamine and sodium nitroprusside, which allows simultaneous regulation of mean arterial pressure and unconsciousness of the patients. A number of dynamic simulations are carried out to validate the model. For Type 1 diabetes, a parametric programming approach is used to obtain the optimal insulin infusion rate as an explicit function of the state of the patient and the regions in the space of the state of patient where these functions are valid. These explicit functions allow the implementation of blood glucose control on a simple computational software and hardware platform

چکیده

این  مقاله یک مدل قسمت قسمت برای رساندن دارو در حالت بیهوشی و یک مدل پیشرفته مبتنی بر الگوریتم کنترل، برای رساندن انسولین برای دیابت نوع یک ارائه می‌دهد. مدل ارائه شده برای حالت بیهوشی شامل انتخاب سه داروی ایزوفلوران، دوپامین و نیتروپروساید سدیم می‌باشد، که تنظیم همزمان متوسط فشار خون و بیهوشی بیماران را ممکن می‌کند. تعدادی شبیه‌سازی‌ دینامیک، جهت تایید درستی مدل انجام شده است. برای دیابت نوع یک، روش برنامه‌ریزی پارامتری با هدف دستیابی به نرخ بهینه تزریق انسولین به عنوان یک تابع صریح از وضعیت بیمار و در نواحی از فضای حالت بیمار که این توابع موجود هستند، استفاده می‌شود. این توابع صریح پیاده‌سازی کنترل قند خون در یک نرم افزار ساده‌ی محاسباتی و پلت‌فرم(بستر) سخت افزاری را ممکن می‌سازد.

کلید‌واژه‌ها: بیهوشی، مدل قسمت قسمت، متوسط فشار خون، دیابت نوع یک، برنامه‌ریزی پارامتری

مقدمه

مدل‌سازی و کنترل سیستم‌های دارورسانی یک کار چند رشته‌ای شامل مهندسان، فیزیکدانان و ریاضیدانان است. یک مدل از سیستم دارورسانی، به منظور گرفتن و تکثیر مجموعه فارماکوکینتیک و اثرات فارماکودینامیک دارو، باید به اندازه کافی مفصل باشد، اما از سوی دیگر به منظور طراحی یک کنترل‌کننده برای دارورسانی بهینه باید به اندازه کافی ساده باشد. این مقاله دو سیستم دارورسانی را در نظر گرفته است: تنظیم بیهوشی و رساندن انسولین برای دیابت نوع یک. دربخش 2، یک مدل برای دارورسانی تحت بیهوشی ارائه شده است. ویژگی کلیدی این مدل در نظر گرفتن همزمان تنظیم متوسط فشار خون و بیهوشی بیمار می‌باشد....

 این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Anesthesia
Compartmental model
Mean arterial pressure
Type 1 diabetes

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه