کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > توسعه‌ی سنسورها جهت کنترل آزاد شدن داروها از سیستم کپسولی انتقال دارو

دانلود ترجمه مقاله درباره توسعه‌ی سنسورها جهت کنترل آزاد شدن داروها از سیستم کپسولی انتقال دارو

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " توسعه‌ی سنسورها جهت کنترل آزاد شدن داروها از سیستم کپسولی انتقال دارو " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Development of sensor elements to control drug release from capsular drug delivery systems

نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Pharmaceutics
سال انتشار
2007
کد محصول
1002547
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
10
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
347 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 70000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The objective of this study was to develop a capsular drug delivery system, which releases the drug when a sensor element is activated by gastrointestinal fluids. The sensor element consists of a microswitch and a control membrane. After disintegration or dissolution of the control membrane the gastrointestinal fluid switches on an electric circuit. Via a gas producing cell the drug reservoir of the capsule is emptied within 6 min

In vitro experiments with pH-sensitive polymethacrylic sensor membranes (Eudragit S 100) show that prednisolone dihydrogenphosphate is released within a few minutes when the capsule is transferred from gastric juice to artificial intestinal fluid of pH 6.8. Experiments with sensor elements prove that the membrane thickness influences the response time of the sensor. When 32 _m membranes are used, the electric circuit is switched on with a delay of about 70–80 min at pH 6.8. The developed systems are intended to be used as pump systems to deliver drugs into specific areas of the gastrointestinal (GI) tract

چکیده

هدف این تحقیق توسعه یک سیستم کپسولی انتقال دارو بوده است تا دارو را زمانی که سنسور به وسیله‌ی مایعات دستگاه گوارش فعال شده، آزاد کند. عنصر حسگر از یک میکروسوئیچ و یک غشا‌ی کنترلی تشکیل شده است. پس از فروپاشی یا انحلال غشا‌ی کنترلی، مایعات دستگاه گوارش به سوی یک مدار الکتریکی سوییچ می‌کنند. از طریق یک سلول تولید‌کننده‌ی گاز، مخزن داروی کپسول در طول 6 دقیقه خالی می‌شود.

آزمایش‌های صورت گرفته در محیط آزمایشگاه، با سنسور دارای غشا‌ی Polymethacrylic حساس به pH  نشان می‌دهند که Dihydrogenphosphate Prednisolone در عرض چند دقیقه، زمانی که کپسول از آب معده به مایعات روده مصنوعی با pH برابر 6.8 انتقال می‌یابد، آزاد می‌شود. آزمایشات با سنسورها ثابت می‌کنند که ضخامت غشا، مدت زمان پاسخ سنسور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زمانی که غشا‌ی 32 میکرومتری استفاده می‌شود، مدار الکتریکی در pH=6.8 با یک تاخیر 70 تا 80 دقیقه‌ای سوئیچ می‌کند. سیستم‌های توسعه‌یافته به عنوان سیستم‌های پمپ برای انتقال دارو در نواحی خاصی از دستگاه گوارش (GI) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقدمه

پوشش‌های پلیمری برای کنترل آزاد شدن داروها از قرص‌ها و کپسول‌ها در جاهای خاص از دستگاه گوارش استفاده می‌شوند[11,7,9,1,14]. پلیمرها، که حساس به pH هستند، یا پوشش‌ها، که تخمیر توسط آنزیم‌های باکتریایی را تحمل می‌کنند، آغاز آزاد شدن را کنترل می‌کنند[10,4,13]. ضخامت کافی پوشش برای به دست آوردن پایداری مکانیکی ضروری است، که می‌تواند بدون آسیب وارد شکم شود[3]. در طول انتقال به منطقه‌ی مورد نظر از دستگاه گوارش هیچ رهایش دارویی نباید روی دهد. برای داروهای مختلف، یک رهایش کامل بعد از یک تاخیر زمانی تعیین می‌شود و یا در یک جای خاص از دستگاه گوارش، به عنوان مثال در روده بزرگ سودمند است...این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Sensor elements
Controlled drug release
Drug delivery systems
Capsule

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه