کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > طراحی یک سیستم کنترلی برای تحویل دارو بطور مغناطیسی

دانلود ترجمه مقاله درباره طراحی یک سیستم کنترلی برای تحویل دارو بطور مغناطیسی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " طراحی یک سیستم کنترلی برای تحویل دارو بطور مغناطیسی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Development of control system for magnetically targeted drug delivery

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Magnetism and Magnetic Materials
سال انتشار
2007
کد محصول
1002549
تعداد صفحات انگليسي
3
تعداد صفحات فارسي
5
قیمت بر حسب ریال
45000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
304 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 45000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

In this paper, we described the development of control system using multiple magnets for magnetically targeting drug delivery. Our previous study has investigated the navigation and accumulation of the magnetic particles in the Y-shaped glass tube with single branching point. Here, we extended the previous study towards much more realistic system of blood vessel and considered the feasibility and efficiency of the navigation and accumulation of the magnetic particles. For the experimental work in more realistic model, connected Y-shaped glass tube with multiple branching points was used to understand the behavior of magnetically targeted delivery when we optimize the magnetic control system. To avoid or reduce the interaction effect between magnetic particles and inner surface of glass tube, it was finally found that adjustment of the on-and-off interval of applying the magnet force could be one promising answer

چکیده

در این مقاله، یک سیستم کنترلی را توصیف می کنیم که با استفاده از چند آهنربا دارو را بطور مغناطیسی تحویل می دهد. ما در کار قبلی جهت یابی و تجمع ذرات مغناطیسی در یک لوله ی شیشیه ای Y شکل با یک نقطه ی انشعاب را بررسی کردیم. در اینجا، کار قبلی را به یک سیستم واقع بینانه تراز رگ خونی توسعه دادیم و عملی بودن و بازده جهت یابی و تجمع ذرات مغناطیسی را در نظر گرفتیم. برای انجام آزمایش در یک مدل واقعی تر، برای درک رفتار تحویل دارو بطور مغناطیسی از یک لوله ی شیشه ای Y شکل با چندین نقطه ی انشعاب استفاده کردیم و سیستم کنترل مغناطیسی را بهینه سازی کردیم. برای از بین بردن یا کاهش برهم کنش ذرات مغناطیسی با یکدیگر و با سطح داخلی لوله ی شیشه ای، دریافتیم که تنظیم بازه ی روشن و خاموش کردن نیروی مغناطیسی اعمالی می تواند موثر باشد.

لغات کلیدی- تحویل داروی مغناطیسی؛ ذرات مغناطیسی؛ سیستم کنترل مغناطیسی

1-مقدمه

در روش متعارف تحویل دارو، دارو با تزریق وریدی توزیع می شود، سپس به قلب رفته و از آنجا به تمام بدن پمپ می شود. وقتی هدف دارو ناحیه ی کوچکی است، این روش بسیار ناکارامد است چرا که میزان دارویی که نیاز دارد بسیار بیشتر از مقداری است که لازم است. برای رفع این مشکل، روش های تحویل داروی متعددی ارائه شدند. یکی از این روش ها سیستم تحویل دارو بطور مغناطیسی (MT-DDS) است. در این روش دارو به ذرات مغناطیسی کوچک زیست سازگارمی چسبد و به جریان خون تزریق می شود و با استفاده از یک میدان مغناطیسی با گرادیان زیاد با ناحیه ی هدف کشیده می شود... این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Magnetic drug targeting
Magnetic particle
Magnetic control system

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه