کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > کنترل تطبیقی خبره برای سیستم های تحویل دارو

دانلود ترجمه مقاله درباره کنترل تطبیقی خبره برای سیستم های تحویل دارو

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کنترل تطبیقی خبره برای سیستم های تحویل دارو " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Expert Adaptive Control for Drug Delivery Systems

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Control Systems Magazine, IEEE
سال انتشار
1989
کد محصول
1002552
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
14
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
777 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 70000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The goal of this investigation is the development of an adaptive drug delivery system for use in regulation of critical care patients suffering from cardiac failure. The approach taken here assumes that adaptive control algorithms combined with expert system techniques are necessary to maintain stable patient status within narrow physiological bounds in the presence of large plant uncertainty. To this end, a hybrid controller is presented whose structure is adjusted by an expert system that attempts to match the best control scheme in accordance with the dynamic structure of the plant. An illustrative example is presented, demonstrating the improved performance provided by the hybrid control scheme

چکیده

 هدف از این مطالعه ایجاد یک سیستم تحویل داروی تطبیقی برای استفاده در مراقبت ویژه ی بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است. در این روش فرض می شود که الگوریتم های کنترل تطبیقی ترکیب شده با تکنیک های سیستم خبره، برای پایدار نگه داشتن وضعیت بیمار در محدوده ی فیزیولوژیک، در حضور عدم قطعیت دستگاه،  ضروری هستند. برای این منظور، یک کنترلر ترکیبی ارائه می شود که ساختار آن با یک سیستم خبره که سعی می کند مطابق با ساختار دینامیکی دستگاه بهترین کنترل را فراهم کند تنظیم می شود. یک مثال توضیحی هم ارائه می شود که بهبود عملکرد سیستم کنترلی ترکیبی را نشان می دهد.

1-مقدمه

هدف از این کار ارائه ی یک سیستم تحویل داروی اتوماتیک برای درمان بیمارانی است که نارسایی شدید قلبی دارند، تا از بار کاری پرسنل مراقب آنها کاسته شود. فاکتورهای زیادی هستند که تنظیم چنین کنترلری را دشوار می کنند، از جمله: دینامیک های مدل نشده ی دستگاه، ماهیت تغییر پذیر با زمان پارامترهای دستگاه، غیر خطی بودن و برهم کنش متقابل عکس العمل در برابر داروها، بازه ی پایداری محدود و تاخیر زمانی ذاتی عکس العمل بیماران به تزریق دارو. تکامل سیستم های کنترلی برای مقابله با این مشکلات توسط یک کنترلر فشار خون غیر تطبیقی [1]، یک کنترلر تطبیقی فشار خون [2]، یک کنترلر فشار خون و خروجی قلب تطبیقی [3]،  و یک کنترلر فشار سرخرگی و فشار سیاهرگ مرکزی تطبیقی [4] نشان داده می شود. اگرچه این روش ها مشکلاتی در خصوص پایداری کنترلرهای تطبیقی مورد استفاده قرار گرفته برای دستگاه با دینامیک های مدل نشده [5]، بدتر شدن عملکرد کنترلر در حضور تخمین نا دقیق پارامترها، نیاز به داشتن تخمین پارامتر اولیه و ناتوانی در اعمال کنترلر به قلب بیمار مورد نظر را دارد...این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Drug Delivery Systems

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه