Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: مدیریت درآمدها (عایدات) و جریان نقدی آزاد در برزیل: جنبه ی منفی منابع مالی

هدف این مطالعه، بررسی صحت وجود رابطه بین جریان نقدی آزاد (FCF) و گرایش به مدیریت عایدات از طریق دست کاری اقلام تعهدی اختیاری (DA) در شرکت هایی با چشم انداز رشد اندک است.

چکیده

در این مقاله بررسی می شود که آیا مدیران شرکت های برزیلی که دارای مازاد جریان نقدی آزاد (FCF) و چشم انداز رشد اندک هستند، یعنی هنگامی که FCF مازاد، همراه با دیدگاههای محدود در خصوص رشد باشد، این انگیزه را دارند تا از طریق ارائه ی سودهای تورمی، جهت پوشش و استتار تاثیر سرمایه گذاری ها در پروژه هایی با ارزش فعلی خالص (NPV) منفی اقدام نمایند. این مطالعه شامل شرکت های فهرست شده در BMF&Bovespa در فاصله بین 2008 تا 2012 است. اقلام تعهدی اختیاری (DA) با استفاده از مدل اصلاح شده ی جونز برآورد شد و سپس رابطه ی بین FCF و DA از طریق رگرسیون چند گانه به دست آمد. یافته ها نشان می دهد که شرکت هایی با چشم انداز رشد اندک و FCF مازاد احتمال بیشتری دارد که درآمدها (عایدات) را در جهت افزایش سود (profits) مدیریت نمایند. تمرکز مالکیت سهام و اتخاذ IFRS ، این رابطه را (FCF × DA) تعدیل می کند، یعنی در شرایط عملی، آنها تمایل خود را برای ورود به این نوع مدیریت عایدات (earnings) محدود می نمایند. این مطالعه به واسطه ی شناسایی گرایش به مدیریت عایدات (درآمدها) کاربردی است. ناظران و سرمایه گذاران باید توجه ویژه ای به نتایج حسابداری داشته باشند که در حضور مازاد جریان نقدی آزاد و چشم انداز رشد کم افشاء می شوند.

1-مقدمه

هدف این مطالعه، بررسی صحت وجود رابطه بین جریان نقدی آزاد (FCF) و گرایش به مدیریت عایدات از طریق دست کاری اقلام تعهدی اختیاری (DA) در شرکت هایی با چشم انداز رشد اندک است، گرایش که ناشی از تضادهای نمایندگی است. بر طبق نظر Jensen (1986)، ، منافع و انگیزه های مدیران در مورد اندازه ی مطلوب شرکت و پرداخت سود سهام در تضاد هستند، به ویژه در شرکت هایی با مازاد جریان نقدی آزاد و چشم انداز رشد اندک، یعنی شرکت هایی که منابع آنها بیش از فرصت های سرمایه گذاری باشند. در این مورد، مدیران می توانند یا سود سهام را افزایش دهند، یا با سرمایه گذاری در پروژه هایی با بازدهی یا برگشت کم، این منابع را اتلاف نمایند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " مدیریت درآمدها (عایدات) و جریان نقدی آزاد در برزیل: جنبه ی منفی منابع مالی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مدیریت درآمدها (عایدات) و جریان نقدی آزاد در برزیل: جنبه ی منفی منابع مالی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Global Journal of Management And Business Research
سال انتشار
2014
کد محصول
1004200
تعداد صفحات انگليسی
13
تعداد صفحات فارسی
29
قیمت بر حسب ریال
1,083,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
773 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1083500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
free cash flow
discretionary accruals
earnings management

تاریخ انتشار در سایت: 2015-04-28
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید