کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > روانشناسی > محصولات رشته روانشناسی > مقاله با ترجمه فارسی رشته روانشناسی > هوش هیجانی، رضایت از زندگی و فرسودگی در بین دانشجویان

دانلود ترجمه مقاله درباره هوش هیجانی، رضایت از زندگی و فرسودگی در بین دانشجویان

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم تربيتی " با موضوع " هوش هیجانی، رضایت از زندگی و فرسودگی در بین دانشجویان " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Emotional intelligence, satisfaction with life and burnout among university students

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia - Social and Behavioral Scie
سال انتشار
2015
کد محصول
1004905
تعداد صفحات انگليسي
5
تعداد صفحات فارسي
8
قیمت بر حسب ریال
80000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
365 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده علوم تربيتی , روانشناسی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 80000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

This research investigates the relationship between emotional intelligence, burnout and satisfaction with life among university students. Emotional intelligence is related to better adjustment or success in academic settings. High levels of emotional intelligence are associated with lower levels of anxiety, stress, burnout and with higher levels of satisfaction with life. The results led to the idea of a mediation model, academic burnout mediating the relationship between emotional intelligence and life satisfaction. Overall, the results of this study highlighted the possibility to identify students who are at risk regarding their high level of burnout or their low level of life satisfactio

چکیده

این پژوهش به بررسی رابطه ی بین هوش هیجانی، فرسوگی، و رضایت از زندگی در بین دانشجویان می پردازد. هوش هیجانی با تطبیق بهتر و یا موفقیت در محیط های دانشگاهی بستگی دارد. سطوح بالای هوش هیجانی با سطوح پایین تر اضطراب، استرس، فرسودگی شغلی و سطح بالاتر رضایت از زندگی ارتباط دارد. نتایج به یک مدل واسطه ای انجامید. به این صورت که فرسودگی دانشگاهی رابطه ی بین هوش هیجانی و رضایت از زندگی را تعدیل می کرد. به صورت ملی، نتایج ما در این پزوهش بر احتمال شناسایی دانشجویانی تاکید دارد که با توجه به سطح بالای فرسودگی و یا سطح پایین رضایت از زندگی در معرض خطر می باشند.

1-مقدمه

هوش هیجانی نقش مهمی در محیط های دانشگاهی، یعنی در فرسودگی، تطبیق تحصیلی و رضایت از زندگی دارد. از دیدگاه سالوری و مایر (1990) هوش هیجانی نشان دهنده ی توانایی برای نظارت بر احساسات و عواطف و استفاده از آنها برای هدایت تفکر و کنش ها دارد. پژوهش های قبلی نشان می دهند که هوش هیجانی ابعاد رضایت از زندگی و فرسودگی را پیش بینی می کند و تاثیر حمایتی بر استرس و واکنش به استرس دارد. هوش هیجانی درباره ی ادراکات افراد از توانایی ها و مهارتهای عاطفی و تمایلات رفتاری می باشد که بر توانایی آنها برای پرداختن به شیوه ی موفقیت آمیز به فشارها و تقاضاها تاثیر می گذارد. این پژوهش نشان داد که هوش هیجانی با تطبیق بهتر و یا موفقیت در محیط های تحصیلی ارتباط دارد...این مقاله ترجمه شده علوم تربيتی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Academic settings
burnout
emotional intelligence
satisfaction with life

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته علوم تربيتی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته علوم تربيتی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته علوم تربيتی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه