Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: کاربرد حسابداری مدیریت و نقش حسابدار مدیریت: شواهدی از شرکت های تولیدی جاکارتا، اندونزی

ترجمه فارسی مقاله درمورد کاربرد حسابداری مدیریت و نقش حسابدار مدیریت، آماده دانلود است. حسابداری مدیریت را می توان به عنوان حسابداری مدیریت گرا یا حسابداری در رابطه با وظایف مدیریت تعریف کرد.

چکیده

حسابداری مدیریت را می توان به عنوان حسابداری مدیریت گرا یا حسابداری در رابطه با وظایف مدیریت تعریف کرد. تغییرات سریع محیط تجاری بطور قابل توجهی، کاربردهای حسابداری مدیریت و نقش آن در سازمان را تغییر داده است. حسابداری مدیریت را بایستی از سطح اداری به سطح استراتژیک تغییر داد، از شمارنده به " شرکای تجاری". تمرکز اصلی حسابداری مدیریت همیشه برای بهبود عملکرد سازمان و سوداوری با ارائه اطلاعات مرتبط برای برنامه ریزی، کنترل و تصمیم گیری می باشد.

نمونه تحقیق متشکل از 46 شرکت تولیدی در سراسر جاکارتا می باشد که متشکل از 30 شرکت با اندازه متوسط و 16 شرکت بزرگ می باشد. این مقاله تلاش می کند تا شواهدی برای حسابداران مدیریتی ارائه کند که در شرکت های تولیدی کار می کنند. همچنین تحقیق تلاش می کند تا براورد کند چگونه کاربردهای حسابداری مدیریت، نقش حسابداری مدیریت و عوامل ناشی از تغیرات بین دو گروه متفاوتند.

با استفاده از دو متغیر در براورد کاربردهای حسابداری مدیریت، نتیجه نشان می دهد که بودجه به عنوان ابزاری بسیار مهم در کاربردهای حسابداری مدیریت برای هر دوی شرکت های بزرگ و متوسط می باشد. با اینحال، تفاوت قابل توجهی در وظایف حسابدار مدیریت وجود دارد. یک وظیفه بسیار مهم حسابدار مدیریت در شرکت های متوسط افزایش سود است(83.3%)، اما اماده سازی بودجه برای شرکت های بزرگ بود(93.8%). ما می توانیم نتیجه بگیریم که بطور کلی، کاربردهای حسابداری مدیریت هنوز بر جنبه سنتی می باشد.

در مقایسه با دیدگاه آنان، موقعیت حسابداری مدیریت در شرکت های متوسط 4 ام (33.3%) بود اما برای شرکت های بزرگ رتبه سوم را دارا بود(31.3%) .سازگار با یافته های اولیه، این تحقیق همچنین نشان داد که حسابداری مدیریت هنوز به عنوان مدیرانی عملیاتی برای همه پاسخ دهندگان تلقی می شود، 100%  شرکت های بزرگ و 95.7% شرکت های متوسط، مدیریت حسابداری را به عنوان آماده کردن بودجه و کنترل هزینه درک کردند. همچنن تحقیق نشان داد که تفاوت قابل توجهی در درک فاکتورهای مشتق شده از نقش حسابداری مدیریت در سازمان وجود دارد. توسعه تکنولوژی اطلاعات حسابداری( نرم افزار حسابداری) به عنوان مهم ترین فاکتور برای شرکت های بزرگ بدست آمد( 68.8%)، درحالی که تقاضای بازار بر کیفیت محصول به عنوان مهم ترین فاکتور برای شرکت های متوسط درک شد(53.3%).

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " کاربرد حسابداری مدیریت و نقش حسابدار مدیریت: شواهدی از شرکت های تولیدی جاکارتا، اندونزی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
کاربرد حسابداری مدیریت و نقش حسابدار مدیریت: شواهدی از شرکت های تولیدی جاکارتا، اندونزی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Review of Integrative Business & Economics Research
سال انتشار
2013
کد محصول
1006982
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
16
قیمت بر حسب ریال
940,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
356 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 940500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


management accounting
management accountant
budget preparer
cost controller
strategic role

تاریخ انتشار در سایت: 2016-01-17
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید