کاربر گرامی Skip Navigation Links

الگوریتم قطرات هوشمند آب: یک الگوریتم بهینه سازی مبتنی بر ازدحام الهام گرفته از طبیعت

در این مقاله، الگوریتم IWD برای پیدا کردن راه حل های پازل n-ملکه (وزیر)، با یک روش اکتشافی ساده محلی آزمایش می شود
Abstract

A natural river often finds good paths among lots of possible paths in its ways from the source to destination. These near optimal or optimal paths are obtained by the actions and reactions that occur among the water drops and the water drops with the riverbeds. The intelligent water drops (IWD) algorithm is a new swarm-based optimisation algorithm inspired from observing natural water drops that flow in rivers. In this paper, the IWD algorithm is tested to find solutions of the n-queen puzzle with a simple local heuristic. The travelling salesman problem (TSP) is also solved with a modified IWD algorithm. Moreover, the IWD algorithm is tested with some more multiple knapsack problems (MKP) in which near-optimal or optimal solutions are obtained

چکیده

یک رودخانه طبیعی اغلب مسیرهای خوبی را در میان تعداد زیادی از مسیرهای ممکن در مسیرش از مبدا به مقصد می یابد. این مسیرهای تقریبا بهینه یا مطلوب، توسط اقدامات و واکنش هایی به دست می آیند که در میان قطرات آب و قطرات آب با بستر رودخانه رخ می دهند. الگوریتم قطرات هوشمند آب (IWD) یک الگوریتم بهینه سازی جدید مبتنی بر ازدحام است که از مشاهده قطرات طبیعی آب که در رودخانه ها جریان دارند الهام گرفته است. در این مقاله، الگوریتم IWD برای پیدا کردن راه حل های پازل n-ملکه (وزیر)، با یک روش اکتشافی ساده محلی آزمایش می شود. مسئله فروشنده دوره گرد (TSP) نیز با یک الگوریتم اصلاح شده IWD حل می گردد. علاوه بر این، الگوریتم IWD با برخی از مسائل کوله پشتی چندگانه (MKP) که در آنها راه حل های تقریبا بهینه یا مطلوبی به دست می آیند تست می شود.

1-مقدمه

سیستم های طبیعی که مدتها پیش ایجاد شده اند یکی از منابع غنی الهام بخش برای اختراع سیستم های هوشمند جدید هستند. هوش ازدحامی، یکی از زمینه های علمی است که مربوط به گروه های طبیعی موجود در طبیعت، مانند کلونی مورچه ها، کلونی زنبورها، مغز و رودخانه ها است. از میان روش های حل مسئله الهام گرفته از طبیعت می توان به محاسبات تکاملی (Eiben و اسمیت، 2003)، شبکه های عصبی (Haykin، 1999)، نقشه­ های خودسازمانده (شاه حسینی، 2006)، بهینه سازی کلونی مورچه (Dorigo و Stutzle، 2004 )، بهینه سازی کلونی زنبور تطبیقی با زمان (ساتو و هاگیوارا، 1997)، بهینه سازی ازدحام ذرات (ابرهارت و کندی، 1995)، محاسبات DNA (آدلمن، 1994)، بهینه سازی الکترومغناطیس مانند (Birbil و Fang ، 2003) و قطره آب هوشمند (شاه حسینی، 2007) اشاره کرد...


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " الگوریتم قطرات هوشمند آب: یک الگوریتم بهینه سازی مبتنی بر ازدحام الهام گرفته از طبیعت " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
الگوریتم قطرات هوشمند آب: یک الگوریتم بهینه سازی مبتنی بر ازدحام الهام گرفته از طبیعت
نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Bio-Inspired Computation
سال انتشار
2009
کد محصول
1009658
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
25
قیمت بر حسب ریال
135000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
637 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 135000 ریال بوده که در مقایسه با حق الزحمه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود


این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


swarm intelligence; intelligent water drops; IWDs; travelling salesman problem; TSP

تاریخ انتشار در سایت: 2016-12-26
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی فناوری اطلاعات

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی فناوری اطلاعات در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی فناوری اطلاعات دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه