Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی كامپيوتر /

عنوان ترجمه شده مقاله: تخمین جهت لبه تصویر با استفاده از منطق فازی

مقاله پردازش تصویر به همراه ترجمه فارسی. انگیزه اصلی روش پیشنهادی استفاده از روش منطق فازی در حوزه پردازش تصویر برای تخمین جهت لبه تصویر است. علاوه بر این، جهت را می‌توان به صورت دقیق و با استفاده از زبان انسانی بر اساس روش استنباط فازی به‌جای روش‌های ریاضی، تعیین کرد.

چکیده

این مقاله یک روش تخمین جهت‌گیری لبه تصویر را با استفاده از روش منطق فازی پیشنهادی می‌کند. ایده اصلی تخمین جهت، طراحی درون‌یابی تصویر هم‌جهت با لبه برای افزایش رزولوشن عکس است. محاسبه جهت پیکسل لبه عکس بر اساس انواع مختلفی از گرادیان‌ها که با زاویه‌های مختلفی از پیکسل لبه خاصی از عکس اندازه‌گیری می‌شوند، صورت می‌گیرد. جهت پیکسل لبه عکس به نه (9) زاویه مختلف تقسیم‌بندی می‌شود تا تضمین‌کننده کیفیت تخمین جهت باشد. مزیت اصلی روش پیشنهادی مبتنی بر منطق فازی این است که محاسبه جهت به زبان انسانی و با کمک قواعد ساده فازی صورت می‌گیرد. استفاده از تابع عضویت ساده و نیز قواعد مورد نظر به طراحی یک الگوی تخمین  جهت کارآمد و در عین حال ساده کمک می‌کند. نتایج عملی نشان می‌دهد که روش تخمین مبتنی بر منطق فازی حتی در صورتی که تصویر تحت تأثیر نویز باشد، عملکرد خوبی دارد.

1-مقدمه

 لبه یکی از ویژگی‌های مهم تصاویر است که به انسان در درک آن کمک کرده و در کاربردهای کامپیوتری نظیر استخراج ویژگی، شناسایی الگو، جزء بندی تصویر و تحلیل لبه و بافت کمک می‌کند. امروزه، افزایش رزولوشن‌های بالا یک حوزه چالش‌برانگیز در پردازش تصویر به شمار می‌آیند که مستلزم بررسی دقیق پیکسل لبه است. مشخصه‌های پیکسل تصویر نظیر لبه، بافت و جهت می‌بایست به صورت مناسب شناسایی گردد تا الگوریتم‌های مختلف افزایش رزولوشن تصویر قابل طراحی باشند. این تحقیق یک روش تخمین جهت لبه را بر اساس تحلیل حوزه فازی پیشنهادی می‌کند که قادر است عدم قطعیت‌ها را نیز تصویر کند. روش‌های متعددی برای شناسایی خط و لبه تصویر توسط محققین در حوزه پردازش تصویر پیشنهاد شده است. از آنجایی که پیکسل لبه بر اساس تغییرات شفافیت پیکسل در مقایسه با پیکسل‌های مجاورش تعیین می‌شود، یک روش ساده برای شناسایی پیکسل لبه، گرادیان‌های پیکسل است. در این مقاله، ما استفاده از ایده یافتن ماکزیمم گرادیان را از میان مجموعه گرادیان‌های محاسبه شده در جهت‌های مختلف برای شناسایی پیکسل‌های لبه پیشنهاد می‌کنیم. جهت‌گیری نیز از روی لبه‌ها و با استفاده از الگوی منطق فازی محاسبه می‌گردد...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " تخمین جهت لبه تصویر با استفاده از منطق فازی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تخمین جهت لبه تصویر با استفاده از منطق فازی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Materials Today: Proceedings
سال انتشار
2017
کد محصول
1011808
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
13
قیمت بر حسب ریال
968,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 968000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
fuzzy logic
image interpolation
orientation estimation
pixel gradients

تاریخ انتشار در سایت: 2018-01-27
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید