Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی كامپيوتر /

عنوان ترجمه شده مقاله: تشخیص تومور مغز در تصاویر سه بعدی MRI با استفاده از الگوهای دودویی محلی و هیستوگرام گرادیان جهت دار

ما در این مقاله یک چارچوب را برای قطعه بندی تصاویر MRI توموری پیشنهاد کردیم. در اولین گام، از تصحیح میدان بایاس برای افزایش کنتراست تصویر ورودی استفاده شد. سپس برازش هیستوگرام به کار رفت. در مرحله دوم، به منظور کاهش پیچیدگی زمانی و مکانی به ویژه در مرحله استخراج ویژگی، از الگوریتم آستانه گذاری اتسوی چندسطحی استفاده شد.

چکیده

آسیب­ شناسی تومور مغز یکی از رایج­ترین موضوعات مرگ­ و میر است که به عنوان یک اولویت ضروری برای جوامع مراقبت­ های بهداشتی در نظر گرفته می­شود. تشخیص دقیق نوع اختلال در طرح­ ریزی درمان یک مسأله حیاتی است که می­تواند نتایج مرگ­بار را به حداقل برساند. متمایز ساختن مناطق مختلف مغز از یکدیگر، هدف عمده در قطعه­ بندی و تشخیص است. این روش­ها در کنار دقیق بودن، باید به سرعت اجرا شوند.

در این مقاله یک روش خودکار برای تشخیص تومور مغز در تصاویر سه­ بعدی پیشنهاد شده است. در اولین گام، تصحیح میدان تأثیر و برازش هیستوگرام در پردازش تصاویر به کار گرفته شد. در مرحله بعد، محل مورد نظر شناسایی و از زمینه­ ی تصویر فلیر (Flair) تفکیک شد. الگوی دودویی محلی در سه صفحه متعامد (LBP-TOP) و هیستوگرام گرادیان جهت دار (HOG-TOP) به عنوان ویژگی­ های فراگیری مورد استفاده قرار گرفتند. از آنجایی که در این تحقیق از تصاویر سه ­بعدی استفاده می­شود، ما برای تعمیم هیستوگرام گرادیان جهت دار به تصاویر سه ­بعدی، از تفکر الگوی دودویی محلی در سه صفحه متعامد استفاده کردیم. سپس جهت قطعه ­بندی مناطق توموری، جنگل تصادفی را به کار می­بریم. ما راندمان الگوریتم خود در تصاویر گلیوم تهیه شده از BRATS 2013 را ارزیابی می­کنیم. نتایج و تحلیل­ های آزمایشگاهی ما نشان می­دهد که چارچوب پیشنهادی ما در تشخیص تومورهای مغزی بر روش­های دیگر برتری دارد.

1- مقدمه

امروزه با توسعه سریع علم و فناوری و قابلیت دسترسی به داده­ه ای پزشکی، نیاز به الگوریتم­ های فراگیری ماشینی دقیق­تر احساس می­شود. طی دهه­ های اخیر، محققان بسیاری بر پردازش داده ­های پزشکی از طریق الگوریتم ­های فراگیری ماشینی تمرکز کرده ­اند [2، 1].

تومور مغزی به رشد سلول­ های غیرعادی در داخل مغز اطلاق می­شود [3]. انتشار یک تومور به ترکیبی از عوامل مختلف از قبیل نوع تومور، محل تومور، اندازه تومور و روش گسترش و توسعه تومور بستگی دارد. گلیوم شایع­ترین تومور اصلی در مغز بزرگسالان است. این تومورها از سلول­های گلیال رشد می­کنند و می­توان آن­ها را به چهار درجه طبقه ­بندی کرد؛ درجه 3 یا 4 گلیوم درجه­بالا هستند. درجات 1 و 2 را می­توان در مورد تومورهای درجه ­پایین در گروه درمانی به کار برد....

  میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " تشخیص تومور مغز در تصاویر سه بعدی MRI با استفاده از الگوهای دودویی محلی و هیستوگرام گرادیان جهت دار " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تشخیص تومور مغز در تصاویر سه بعدی MRI با استفاده از الگوهای دودویی محلی و هیستوگرام گرادیان جهت دار
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Neurocomputing
سال انتشار
2017
کد محصول
1012083
تعداد صفحات انگليسی
23
تعداد صفحات فارسی
23
قیمت بر حسب ریال
1,083,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1083500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Medical Image Processing
Tumor Detection
Local Binary Patterns
Histogram Orientation Gradient

تاریخ انتشار در سایت: 2018-04-14
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید