Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده زيست شناسی /

عنوان ترجمه شده مقاله: آیا DNA میتوکندری می‌تواند زیست مارکر جدیدی برای ارزیابی خطر و پیش آگهی سرطان روده بزرگ معرفی کند؟

سرطان روده بزرگ (CRC) یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در سراسر جهان است. هدف این مقاله خلاصه کردن دیدگاه‌های کنونی و مسائل بحث برانگیز و نشان دادن دیدگاه‌های جدید برای مطالعات آینده است.

چکیده

سرطان روده بزرگ (CRC) یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در سراسر جهان است. ارزیابی دقیق خطر و پیش بینی آن می‌تواند کیفیت زندگی و طول عمر بیماران را بهبود بخشد. تحقیقات اخیر بر ژن بیومارکر تمرکز کرده‌اند تا میزان خطر را ارزیابی کرده و آینده‌ی سرطان را پیش بینی نمایند. میتوکندری DNA مخصوص به خود دارد و همانندسازی خود را مستقلا تنظیم می‌کند؛ پس می‌تواند به عنوان بیومارکر، برای ارزیابی خطر و پیش آگهی سرطان روده بزرگ، مطرح شود. اما هنوز بر سر این موضوع بحث وجود دارد. در این مقاله، دیدگاه‌های کنونی و مسائل بحث برانگیز خلاصه شده‌اند و استنباط ما در مورد چهار موضوع تعداد کپی MtDNA، جابجایی لوپ میتوکندری، تغییرات mtDNA و ناپایداری ریزماهواره های mtDNA ، توصیف شده است. امید است که این خلاصه در مورد mtDNA در سرطان روده بزرگ، بتواند یک مرجع خوب یا یک راهنمای ارزشمند برای مطالعات آینده فراهم کند.

1-مقدمه

سرطان روده بزرگ (CRC) یکی از انواع رایج سرطان است و میزان مرگ و میر ناشی از آن بالا است. تشخیص زودهنگام و ارزیابی دقیق پیش آگهی‌ها می‌تواند باعث کاهش تاثیرات منفی سرطان بر سلامت فرد شود. علیرغم پیشرفت مداوم در روش‌های تشخیصی و درمانی، یافتن بیومارکرهای جدید هنوز جزو اهداف اصلی تحقیقات است. این بیومارکرها برای ارزیابی خطر و پیش آگهی سرطان روده بزرگ استفاده می‌شوند. بیومارکرهای نویدبخش برای این هدف شامل ‌ژن ها [1]، RNA های غیر کد کننده [2، 3]، پروتئین‌ها [4]، میکروارگانیسم‌های روده [5] و غیره هستند…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " آیا DNA میتوکندری می‌تواند زیست مارکر جدیدی برای ارزیابی خطر و پیش آگهی سرطان روده بزرگ معرفی کند؟ " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
آیا DNA میتوکندری می‌تواند زیست مارکر جدیدی برای ارزیابی خطر و پیش آگهی سرطان روده بزرگ معرفی کند؟
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Disease markers
سال انتشار
2017
کد محصول
1012123
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
12
قیمت بر حسب ریال
665,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده زيست شناسی , پزشكی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 665000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Colorectal Cancer

تاریخ انتشار در سایت: 2018-04-18
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زيست شناسی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید