Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده پزشكی /

عنوان ترجمه شده مقاله: کدام رفتارهای پرخطر بهداشتی قابل اصلاح با هم مرتبط هستند؟ مروری نظام مند بر خوشه بندی فاکتورهای خطر سلامت مانند سیگار کشیدن، تغذیه، الکل و فعالیت جسمی ( 'SNAP')

هدف از این بررسی نظام مند حاضر توصیف مقاله های بین المللی در مورد خوشه بندی رفتارهای پرخطر بهداشتی قابل اصلاحSNAP است

 چکیده

هدف. پیکره در حال رشدی از  مقالات علمی از خوشه بندی رفتارهای پرخطر بهداشتی وجود دارد، اما اتفاق نظر کمی در مورد اینکه از کدام عوامل پرخطر را می توان برای خوشه بندی زیر گروه  های انسانی به کار برد، وجود دارد. در این مقاله نظام مند به بررسی نوشته های علمی در مورد خوشه بندی رفتارهای بهداشتی مانند سیگار کشیدن، تغذیه نامناسب، مصرف بیش از حد الکل و عدم فعالیت فیزیکی (SNAP) در بین بزرگسالان، که شامل متغیرهای اجتماعی- جمعیت شناختی است پرداخته شده است.

روش. تحقیقی علمی در ماه مه  2014 انجام شد. مطالعات دست کم دو فاکتور خطر SNAP، را آزمودند و از روش آنالیز خوشه ای یا فاکتور استفاده کردند یا نفوذ ترکیب فاکتورهای پرخطر که از بازه مشاهده شده تا مورد انتظار را شامل می شدند مقایسه کردند.

نتایج. پنجاه و شش مطالعه مربوط مشخص شد. اکثر مطالعات (81٪) خوشه سلامتی را گزارش کردند، که با نبود هر گونه فاکتورهای خطر SNAP مشخص شده بود. بیش از نیمی از مطالعات مجموعه ای از الکل با سیگار کشیدن، و نیمی مجموعه ای از همه چهار فاکتور خطر SNAP را گزارش کردند. به طور کلی، کیفیت روش مطالعات گنجانده شده ضعیف تا متوسط ​​بود. مردان و کسانی با نقطه ضعف اجتماعی بیشتر، الگوهای پرخطر تری از  رفتارها را نشان دادند، سن و سال پایینتر، آشکارا کمتر با رفتارهای پر مخاطره مرتبط بود.

نتیجه گیری. الگوهای خوشه بندی که در اینجا گزارش شده است، نیاز برای مداخلات ارتقای سلامت به رفتارهای متعدد هدف، را تقویت می کند و برای این کار تلاش هایی به طور خاص طراحی شده و برای مردان  و کسانی که از نظر اجتماعی محروم هستند، در دسترس می باشد.

-1مقدمه

فاکتورهای خطر رفتاری شامل سیگار کشیدن، تغذیه نامناسب، مصرف بیش از حد الکل و عدم فعالیت بدنی، که در مجموع به عنوان فاکتورهای خطرSNAP شناخته شده اند، ( کالج سلطنتی استرالیایی پزشکان عمومی، 2004)،  از علل مهم مرگ و میر در کشورهایی با درآمد بالا و همچنین به طور فزاینده در کشورهای با درآمد پایین تر می باشند (Lim et al., 2013; Lopez et al., 2006 ؛ سازمان بهداشت جهانی، 2008). این فاکتورهای خطر بر توسعه بیماری های مزمن مانند  بیماری های قلبی عروقی و سرطان (سازمان بهداشت جهانی، 2002)، که در میان علل مرگ در سراسر جهان هستند (جهانی سازمان بهداشت جهانی، 2011) تاثیر دارند…

  میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید 

موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " پزشكی " با موضوع " کدام رفتارهای پرخطر بهداشتی قابل اصلاح با هم مرتبط هستند؟ مروری نظام مند بر خوشه بندی فاکتورهای خطر سلامت مانند سیگار کشیدن، تغذیه، الکل و فعالیت جسمی ( 'SNAP') " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
کدام رفتارهای پرخطر بهداشتی قابل اصلاح با هم مرتبط هستند؟ مروری نظام مند بر خوشه بندی فاکتورهای خطر سلامت مانند سیگار کشیدن، تغذیه، الکل و فعالیت جسمی ( 'SNAP')
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier, Preventive medicine
سال انتشار
2015
کد محصول
1012695
تعداد صفحات انگليسی
26
تعداد صفحات فارسی
39
قیمت بر حسب ریال
1,397,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
4 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده پزشكی , پرستاری را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1397000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده پزشكی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Clustering
Cluster analysis
Multiple risk factors
Health behaviours

تاریخ انتشار در سایت: 2018-06-27
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله پزشكی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید