Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی برق /

عنوان ترجمه شده مقاله: تحلیل گذرای خازن های با کلیدزنی مکانیکی، با و بدون شبکه میراساز متصل به شبکه A.C

ترجمه مقاله درباره جیرانسازی توان راکتیو، آماده دانلود است. خازن های با کلیدزنی مکانیکی (MSC)، ادوات شناخته شده جبران توان راکتیو هستند که بطور گسترده در سیستم های انتقال توان مورد استفاده قرار می گیرند.

چکیده

خازن­ های با کلیدزنی مکانیکی (MSC)، ادوات شناخته­ شده­ ی جبران توان راکتیو هستند که بطور گسترده در سیستم­ های انتقال توان مورد استفاده قرار می­گیرند. با اینحال مشخص شد که حین کلیدزنی MSC در شبکه­ ی فشار قوی، حالات گذرای قابل ملاحظه­ ای بر روی باس بانک خازنی و نیز عناصر مختلف MSC ایجاد می­شود که می­تواند موجب زوال عایقی شده و به عملکرد دراز مدت بانک­ های خازنی آسیب بزند. نسخه ­ی اصلاح ­شده ­ی MSC، MSCDN است که در آن یک شبکه ­ی میراساز همراه با بانک­ های خازنی استفاده می­شود تا نوسانات گذرا را میرا نماید. با اینحال، حین کلیدزنی MSCDN، نوسانات گذرای قابل ملاحظه ­ای بر روی عناصر مختلف آن ظاهر می­شوند. با توجه به حقایقی که بیان شد، در این مقاله بررسی جامعی بر روی رفتار گذرای خازن­ های با کلیدزنی مکانیکی با و بدون شبکه­ ی میراساز حین کلیدزنی در یک شبکه ­ی A.C 400 کیلوولت ارائه می­گردد. شبیه ­سازی­ های حالات گذرا بر روی یک مدل نمونه­ ی MSC و MSCDN با استفاده از نرم ­افزار PSCAD/EMTDC انجام شد. مشاهده شد که کاهش قابل ملاحظه­ ای در اضافه ولتاژهای گذرا و جریان هجومی در کلیدزنی MSCDN در مقایسه با کلیدزنی MSC صِرف روی می­دهد. به علاوه مشخص شد درصد کاهش اضافه ولتاژ گذرا و جریان هجومی طی کلیدزنی MSCDN به طراحی شبکه­ ی میراساز بستگی دارد که می­تواند در تحلیل رفتار گذرا طی کلیدزنی شبکه­ ی A.C فشار قوی اهمیت زیادی داشته باشد.

1-مقدمه

خازن­ های با کلیدزنی مکانیکی (MSC)، ارزان و مقرون به صرفه بوده و راه­ حلی آسان برای مسائل جبرانسازی توان راکتیو که مرکز توجه مهمی در صنعت برق طی دهه­ ی گذشته بوده اند، هستند. با اینحال مشکل در نصب بانک خازنی به شکل ادوات جبرانسازی توان راکتیو شانت، دو برابر شده است. نخست، بانک­های خازنی می­توانند با هارمونیک ­های سیستم تداخل ایجاد نموده و رزونانس­ های نامطلوبی را به وجود آورند [1]. معیار خاص طراحی بایستی تحقق یابد تا از این بانک­های خازنی برای اجتناب از شرایط رزونانس استفاده شود [1، 2]. مسأله­ ی دوم، حالات گذرای عظیمی است که بر روی عناصر مختلف خازن های با کلیدزنی مکانیکی در لحظه­ ی برقدار کردن روی می­دهد. از این رو، عایق­بندی در معرض اضافه ولتاژ و نیز جریان هجومی قرار می­گیرد و ممکن است در اثر تنش­ های الکتریکی یا حرارتی بطور جزئی یا کلی دچار فروپاشی شود. راه ­حل این مسأله، استفاده از راکتور محدودساز جریان گذرا یا نصب مقاومت­ هایی است که بتواند جریان هجومی و اضافه ولتاژ را حین کلیدزنی کاهش دهند، بطوریکه بتوان حالات گذرا را به شیوه­ ی مناسب سرکوب کرد....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " تحلیل گذرای خازن های با کلیدزنی مکانیکی، با و بدون شبکه میراساز متصل به شبکه A.C " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تحلیل گذرای خازن های با کلیدزنی مکانیکی، با و بدون شبکه میراساز متصل به شبکه A.C
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE, International Conference on Control, Instrumentation, Energy & Communication
سال انتشار
2016
کد محصول
1012769
تعداد صفحات انگليسی
5
تعداد صفحات فارسی
15
قیمت بر حسب ریال
730,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
671 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 730000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Reactive power compensation
Mechanically Switched Capacitor

تاریخ انتشار در سایت: 2018-07-01
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید