Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > مديريت > محصولات رشته مديريت > مقاله با ترجمه فارسی رشته مديريت > مقاله فراتر از مربیگری (رویکردی نوین در مربیگری تحقیقات دانشجویی در مقطع کارشناسی)

عنوان ترجمه شده مقاله: فراتر از مربیگری (رویکردی نوین در مربیگری تحقیقات دانشجویی در مقطع کارشناسی)

برنامه مربیگری تحقیقات دانشجویی در دوره کارشناسی (URMP) در دانشکده پرستاری دانشگاه پیتزبورگ (UPitt) در سال تحصیلی 2009-2008 پیش‌بینی و به اجرا گذارده شد تا بدین وسیله دانشجویان مقطع کارشناسی در فعالیت‌های آموزشی خود، تحقیق و پژوهش را زودتر تجربه کنند.
 چکیده

پیشینه: برنامه مربیگری تحقیقات دانشجویی در دوره کارشناسی (URMP) در دانشکده پرستاری دانشگاه پیتزبورگ (UPitt) در سال تحصیلی 2009-2008 پیش‌بینی و به اجرا گذارده شد تا بدین وسیله دانشجویان مقطع کارشناسی در فعالیت‌های آموزشی خود، تحقیق و پژوهش را زودتر تجربه کنند. علاوه بر این، برنامه مربیگری تحقیقات دانشجویی در دوره کارشناسی، روشی برای حفظ و نگهداری دانشجویان فعلی و جذب متقاضیان مقطع دبیرستان به دانشکده پرستاری، محسوب می‌گردد.

روش: این مقاله موارد زیر را ارائه می‌دهد: (1) ذهنیت بخشی به برنامه مذکور و نیز اهداف، اجرا و نتایج آن با استفاده از آمار توصیفی و (2) نقاط قوت برنامه و نیز فرصت‌های کسب شده و درس‌های آموخته شده از اجرای این برنامه.

نتایج: این برنامه نشان‌دهنده توفیق در ترغیب دانشجویان به پیوستن در امور پژوهشی است. تاکنون در 3/63 الی 7/75 درصد دانشجویان شرکت‌کننده، کسب مهارت‌های پژوهشی مختلف از طریق برنامه مربیگری تحقیقات دانشجویی در دوره کارشناسی، گزارش شده است. به علاوه، دانشجویان شرکت‌کننده در برنامه مربیگری تحقیقات دانشجویی در دوره کارشناسی دارای سابقه شرکت در کنفرانس‌ها و برقراری رابطه نزدیک با مربیان بوده‌اند. در واقع 97 درصد این دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بوده‌اند. همچنین غالب این دانشجویان (7/85 درصد) گزارش داده‌اند که این تجربه تحقیقاتی حتی چیزی بیش از انتظاراتشان را برآورده ساخته و از آن بسیار راضی بوده‌اند.

نتیجه‌گیری: دانشجویان در برنامه مربیگری تحقیقات دانشجویی در دوره کارشناسی بر خلاف کلاس درس سنتی که فشار ناشی از کسب نمره در پایان ترم را در پی دارد، می‌توانند از یادگیری تجربی، انگیزه مشارکت و یک رابطه مربیگری بهره‌مند شوند.      

1-مقدمه

1. پیشینه و زمینه تحقیق

این موضوع که دانشجویان پرستاری در مقطع کارشناسی تا چه اندازه درگیر امر تحقیق و پژوهش هستند، به دفعات مورد تأکید و توجه واقع شده است. به زعم ویسی و دی مارکو [1]، وجود پرستار برای اجرای اقدامات مبتنی بر شواهد (که برای محقق ساختن اقتضائات محیط پویای بهداشت و درمان ضروری هستند) حیاتی است. به علاوه، مرکز صلاحیت پرستاری امریکا [2] و کمیته مشترک [3] ضمن درخواست بکارگیری فعالیت مبتنی بر تحقیق به عنوان بهترین شیوه، تلفیق شیوه‌های مبتنی بر شواهد در بستر محیط بیمارستانی را نیز توصیه می‌کنند. در نتیجه توسعه مهارت‌ها و شیوه‌های پژوهشی برای پرستاران بالینی به طور فزاینده شیوع بیشتری پیدا کرده است [4]. هر چند بیشتر برنامه‌های دوره کارشناسی پرستاری از طریق اجباری کردن اخذ یک درس پژوهشی، بر آماده سازی دانشجویان برای بکارگیری تحقیقات تمرکز دارند [5]، اما آموزش‌های تحقیقاتی ارائه شده در خلال این واحدهای درسی، گاهاً ناکافی بوده و در فعالیت‌های بالینی به میزان لازم به کار نمی‌آیند [1]...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مديريت " با موضوع " فراتر از مربیگری (رویکردی نوین در مربیگری تحقیقات دانشجویی در مقطع کارشناسی) " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
فراتر از مربیگری (رویکردی نوین در مربیگری تحقیقات دانشجویی در مقطع کارشناسی)
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier, International journal of nursing sciences
سال انتشار
2016
کد محصول
1012810
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
22
قیمت بر حسب ریال
175000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
678 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 175000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مديريت در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Mentorship
Research
Nursing
Undergraduate

تاریخ انتشار در سایت: 2018-07-03
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مديريت در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟