Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده روانشناسی /

عنوان ترجمه شده مقاله: چالش های اخلاقی در آسایشگاه سالمندان- دیدگاه و تجارب کارکنان در مورد جلسات اخلاقی منظم با حظور خویشاوندان افراد مقیم در آسایشگاه سالمندان

اهداف مقاله : 1- بررسی دیدگاه ها و تجارب کارکنان مراکز نگهداری از سالمندان در مورد چالش های اخلاقی شامل پرسنل پزشک و غیر پزشک. 2- شناسایی نوع چالش های اخلاقی و دو راهی های اخلاقی که در این مراکز رخ داده و در جلسات اخلاقی سرای سالمندان مورد بحث و گفتگو قرار می گیرند. 3- بررسی اینکه آیا نتایج حاصل از جلسات اخلاقی به کار گرفته می شوند یا خیر. آیا در این جلسات به دیدگاه ساکنین این مراکز جهت حضور خود و یا خویشاوندان آنها در این جلسات توجه می شود یا خیر.
 چکیده

تاریخچه- در آسایشگاه سالمندان مشکلات اخلاقی متعددی وجود دارد. از جمله این مشکلات می توان به تصمیم گیری در مورد مراقبت های پایان حیات، اِعمال محدودیت و فقدان منابع اشاره کرد.

هدف- هدف مطالعه حاضر بررسی دیدگاه و تجارب کارکنان آسایشگاه سالمندان در مورد چالش های اخلاقی، و شناسایی نوع چالش های اخلاقی و مسائلی است که در سرای سالمندان مطرح می شوند.

روش- در این مطالعه از رویکرد دو مرحله ای استفاده شده است- کاربرد پرسشنامه در مورد چالش های اخلاقی و فعالیت های اخلاقی سیستماتیک بر روی تمام کارکنان سرای سالمندان در نروژ و همچنین کارکنان غیر پزشک و ثبت مذاکرات اخلاقی سیستماتیک حاصل از مدل فعالیت های بالینی مناسب اتریش.

نتایج- 91 درصد از کارکنان آسایشگاه سالمندان مشکلات اخلاقی را به صورت یک زحمت مضاعف توصیف کردند. بر اساس گزارش کارکنان، سه مورد از مهمترین چالش های اخلاقی عبارتند از : فقدان منابع (79 درصد)؛ مسائل مربوط به مراقبت های پایان حیات (39 درصد) و اجبار (33 درصد).

برای بهبود اصول اخلاقی، بسیاری از کارمندان معتقدند باید اصول اخلاقی آموزش داده شوند (86 درصد) و زمانی برای مذاکرات اخلاقی اختصاص داده شود (82 درصد). از میان 33 جلسه با محوریت مسائل اخلاقی که در بازه زمانی 1 ساله در اتریش برگزار شده اند، 29 مورد مربوط به جلسات اخلاقی ساکنین آسایشگاه روانی بود تصمیمات لازم برای این افراد اتخاذ شده بود. در 29 جلسه در مورد راه حل پیشنهادی توافق حاصل شده و به وهله عمل در آمده بود. ساکنین آسایشگاه ها در این جلسات حضور نداشتند، اما یکی از اطرافیان آنها در اغلب مذاکرات حضور داشتند. در اکثر موارد، موضوع اصلی ، مراقبت پایان حیات و درمان جهت تداوم حیات بوده است.

نتیجه گیری- فقدان منابع، مسائل مربوط به پایان حیات و اجبار از جمله چالش های اخلاقی هستند که توسط پرستاران آسایشگاه سالمندان گزارش شدند. به اعتقاد کارکنان، فعالیت های اخلاقی سیستماتیک نقش موثری در بهبود تصمیم گیری دارد. جلسات اخلاقی ساکنین آسایشگاه های سالمندان می تواند به توافق در مورد تصمیم گیری جهت مراقبت از بیماران این آسایشگاه ها منتهی شود. باید تمهیدات لازم جهت حضور ساکنین آسایشگاه های سالمندان در آینده اندیشیده شود.

1-مقدمه

در ادبیات پژوهشی به چالش های اخلاقی متعددی در زمینه مراقبت از سالمندان و سرای سالمندان اشاره شده است. از جمله این مسائل می توان به تصمیم گیری و سایر چالش های مراقبت های پایان حیات (3-1)، اِعمال محدودیت (4،5)، فقدان منابع (1؛5)، خودمختاری و توانایی تصمیم گیری (1، 6)، ارتباط و همکاری بین کارکنان این مراکز و خویشاوندان این بیماران اشاره کرد. بهتر است بین چالش اخلاقی و دو راهی اخلاقی در زمینه مراقبت در آسایشگاه سالمندان تمایز قائل شود. منظور از چالش های اخلاقی، کلیه مسائل اخلاقی هستند، در حالیکه دو راهی اخلاقی نوع بخصوصی از چالش اخلاقی است که در آن فرد باید بین دو گزینه، یک مورد را انتخاب کند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " روانشناسی " با موضوع " چالش های اخلاقی در آسایشگاه سالمندان- دیدگاه و تجارب کارکنان در مورد جلسات اخلاقی منظم با حظور خویشاوندان افراد مقیم در آسایشگاه سالمندان " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
چالش های اخلاقی در آسایشگاه سالمندان- دیدگاه و تجارب کارکنان در مورد جلسات اخلاقی منظم با حظور خویشاوندان افراد مقیم در آسایشگاه سالمندان
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Scandinavian journal of caring Sciences
سال انتشار
2015
کد محصول
1012845
تعداد صفحات انگليسی
14
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
790,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
190 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده روانشناسی , پرستاری را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 790000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده روانشناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:ethics
ethical problems
nursing home

تاریخ انتشار در سایت: 2018-07-08
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله روانشناسی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید