Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مديريت /

عنوان ترجمه شده مقاله: بررسی اجمالی فرآیند نظریه پردازی بنیادی (داده بنیاد) در پژوهش آموزشی

ترجمه مقاله درباره نظریه داده بنیاد آماده دانلود است. در خلال دهه های اخیر، نظریه های بنیادی در حوزه پژوهشی، مخصوصا پژوهش آموزشی محبوبیت قابل توجهی یافته است.
 چکیده

در خلال دهه های اخیر، نظریه های بنیادی در حوزه پژوهشی، مخصوصا پژوهش آموزشی محبوبیت قابل توجهی یافته است. هدف مقاله حاضر ارائه اطلاعات مفید برای تازه واردان و آشنایی هرچه بیشتر آنان با پژوهش در زمینه نظریه های داده بنیاد می باشد. در این مقاله به تعریف، منشا و کاربرد نظریه داده بنیاد و همچنین انواع طرحهای پژوهشی برای نظریه های بنیادی و ویژگی های اصلی نظریه های بنیادی اشاره شده است. از دیگر مطالب این مقاله می توان به گردآوری اطلاعات، تحلیل داده ها، مراحل کلی و مسائل اخلاقی در نظریه های داده بنیاد اشاره کرد. آخرین بخش مقاله حاضر به بحث در مورد نقاط قوت و محدودیت های این مطالعه و همچنین ابعاد ارزیابی اختصاص یافته است.

1- مقدمه

نظریه داده بنیاد (بنیادی) نوعی طرح پژوهشی کیفی است. از نظر لیکون و دنزین (2005)، پژوهش کیفی به منزله ارزیابی آزمودنی های مورد مطالعه در شرایط طبیعی و سپس معنی بخشی به پدیده های مطالعه شده از طریق تفسیر یاداشت های میدانی،عکس ها و تصاویر، مکالمات و سایر موراد مشابه می باشد. پژوهش کیفی با فرضیات و ارزش های فردی سر و کار دارد و به همین دلیل برای تفسیر داده ها به دنبال گردآوری داده های پژوهشی غنی می باشد (هانکوک، 1998). نظریه داده بنیاد توسط استراتوس و گلاسر در قرن پیش و اواخر دهه 1960 مطرح شده است (بریکز و میلز، 2011). به موازات شکل گیری این نظریه، استاروس و گلاسر در بیمارستان ها و با محوریت آگاهی از مرگ، در حال انجام مطالعات اجتماعی بودند. در واقع هدف اصلی آنها به جای بررسی نظریه های موجود، ایجاد یک نظریه جدید بود...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم تربيتی " با موضوع " بررسی اجمالی فرآیند نظریه پردازی بنیادی (داده بنیاد) در پژوهش آموزشی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
بررسی اجمالی فرآیند نظریه پردازی بنیادی (داده بنیاد) در پژوهش آموزشی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Asian Social Science
سال انتشار
2015
کد محصول
1012883
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
1,210,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
208 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده علوم تربيتی , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1210000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده علوم تربيتی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
grounded theory
educational research
research design

تاریخ انتشار در سایت: 2018-07-14
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم تربيتی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید