Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی برق /

عنوان ترجمه شده مقاله: برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و دقیق برای ریزشبکه‌های یکپارچه برق و حرارت

ترجمه مقاله 2018 درباره ریزشبکه(میکروگرید) اماده دانلود است. هدف این مقاله، دست‌یابی به برنامه‌ریزی تولید بهینه مقاوم برای واحدهای MG ی تولید توان و حرارت شامل واحدهای تولید همزمان، واحد حرارتی، بویلر، سیستم ذخیره انرژی الکتریکی، مخزن انرژی حرارتی می‌باشد.

چکیده

واحدهای تولید همزمان برق و حرارت (CHP) قادر هستند که انرژی الکتریکی و نیز انرژی حرارتی را به‌صورت همزمان تولید کنند. این مقاله با هدف حل مسئله برنامه‌ریزی تولید انرژی حرارتی و برق بهینه در ریزشبکه‌های یکپارچه برق و حرارت (MG) با در نظر گرفتن عدم قطعیت مربوط به قیمت خریدوفروش برق از بازار برق ارائه می‌شود. MG ی مورد مطالعه شامل انواع مختلفی از واحدهای CHP، یک واحد حرارتی، یک بویلر، سیستم ذخیره‌سازی انرژی الکتریکی، و مخزن ذخیره انرژی حرارتی می‌باشد. قابلیت تبادل انرژی الکتریکی بین MG و بازار برق در این مقاله در نظر گرفته شده است و در آن، MG قادر است که توان را از شبکه یا به شبکه بخرد، بفروشد. هدف اصلی، دست‌یابی به نقاط مرجع بهینه برای مؤلفه‌های MG به‌منظور مینیمم سازی هزینه‌های بهره‌برداری از MG با در نظر گرفتن عدم قطعیت قیمت بازار برق می‌باشد که با استفاده از روش بهینه‌سازی تصادفی (RO) صورت می‌گیرد. این روش به‌منظور بهینه‌سازی مقاومت استراتژی تصمیم‌گیری به کار می‌رود. درنتیجه، پاسخ بهینه که برای برنامه‌ریزی بهینه MG ارائه می‌شود، MG را از شرایط هزینه‌های بهره‌برداری بالا با در نظر گرفتن اختلاف نامطلوب با قیمت‌های برق بازار در مقایسه با مقادیر پیش‌بینی شده، بازمی‌دارد. روش پیشنهادی شبیه‌سازی‌شده و پاسخ‌های بهینه ارائه و مورد تحلیل قرار می‌گیرند تا تأییدکننده عملکرد الگوی پیشنهادی RO باشند.

1-مقدمه

واحدهای تولید همزمان انرژی حرارتی و برق (CHP) به‌عنوان راه‌کارهای عملی برای تأمین انرژی برق و تقاضای انرژی حرارتی در مصرف‌کننده‌های تجاری و صنعتی شناخته می‌شوند. چنین واحدهایی انرژی حرارتی اتلافی را در حین تولید سوخت‌های فسیلی به انرژی الکتریکی جمع کرده و به روشی مشابه، بازیابی می‌کنند که درنتیجه بازدهی را تا 90% افزایش می‌دهند [1]و[2]. علاوه بر این، گازهای آلاینده نیز به میزان حدود 13% تا 18% با استفاده از واحدهای CHP برای تولید گرما و برق به‌صورت همزمان کاهش می‌یابد [3]. توجه به انرژی قابل‌اطمینان و امنیت در تأمین را می‌توان به‌عنوان سایر مزایای واحدهای CHP برشمرد. باید خاطرنشان کرد که انرژی حرارتی و برق تولیدی توسط واحدهای CHP دارای وابستگی متقابل هستند که به‌عنوان ناحیه کار امکان‌پذیر (FOR) برای چنین واحدهایی تعریف می‌شود...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و دقیق برای ریزشبکه‌های یکپارچه برق و حرارت " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و دقیق برای ریزشبکه‌های یکپارچه برق و حرارت
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE SYSTEMS JOURNAL
سال انتشار
2018
کد محصول
1012961
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
29
قیمت بر حسب ریال
995,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 995000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


combined heat and power (CHP)
electrical energy storage
energy resources
microgrid (MG)

تاریخ انتشار در سایت: 2018-08-12
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید