Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده پزشكی /

عنوان ترجمه شده مقاله: کیفیت زندگی بازماندگان سرطان پستان ایرانی و عوامل موثر بر آن: مقاله‌ی مروری

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در میان زنان ایرانی و مسئول 24.4% تمام سرطان‌ها است. با بهبود بقای بدون بیماری به وسیله‌ی درمان‌های پیشرفته، سوال کیفیت زندگی (QOL)مطرح می‌شود.

چکیده

مقدمه: سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در میان زنان ایرانی و مسئول 24.4% تمام سرطان‌ها است. با بهبود بقای بدون بیماری به وسیله‌ی درمان‌های پیشرفته، سوال کیفیت زندگی (QOL)مطرح می‌شود. هدف مرور حاضر ارزیابی کیفیت زندگی زنان ایرانی دچار سرطان پستان و عوامل موثر بر آن است.  روش‌ها: این مطالعه، مروری است بر مقالات سرطان پستان جستجو شده در پایگاه‌های داده‌ی Scopus، SID، Magiran، Google Scholar، Pubmed، IranMedex و ScienceDirec. جستجو با کلیدواژه‌های سرطان پستان، کیفیت زندگی، عوامل موثر و ایران انجام شد.  نتایج: از 2008 تا 2018 بیست و هشت مطالعه درمورد کیفیت زندگی 2226 بیمار سرطان پستان در ایران به دست آمد. در این مطالعات، پنج پرسشنامه‌ی QLQ-C30، SF-36، Ferrans & Power، QLQ-BR23 و WHO-QOL 26 برای بررسی کیفیت زندگی بیماران به کاررفته بود.  نتیجه‌گیری: سرطان پستان بر کیفیت زندگی بیماران تاثیر دارد و آن را کاهش می‌دهد. حمایت روانی و مالی و ورزش و سلامت در بیماران دچار سرطان پستان تاثیر مثبتی بر بیماری و ظرفیت بیمار در رویارویی با عوارض بیماری و درمان‌ها دارد.

1-مقدمه

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان تشخیص داده شده در زنان ایالات متحده است (با کنار گذاشتن سرطان پوست) و دومین علت مرگ ناشی از سرطان در زنان، بعد از سرطان ریه است. با توجه به آمار سرطان پستان، 252710 زن در ایالات متحده سرطان دارند که 30% تمام سرطان‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. در ایران نیز سرطان پستان شایع‌ترین سرطان زنان است و مسئول 24.4% سرطان‌ها است. در کل، نرخ مرگ سرطان پستان از سال 1975 تا 1989 سالیانه 0.4% افزایش داشت و از آن زمان به سرعت کاهش یافته است و تا سال 2015 39% کمتر شده است....

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرماییدموسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " پزشكی " با موضوع " کیفیت زندگی بازماندگان سرطان پستان ایرانی و عوامل موثر بر آن: مقاله‌ی مروری " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
کیفیت زندگی بازماندگان سرطان پستان ایرانی و عوامل موثر بر آن: مقاله‌ی مروری
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Asian Pacific Journal of Environment and Cancer
سال انتشار
2019
کد محصول
1014255
تعداد صفحات انگليسی
5
تعداد صفحات فارسی
8
قیمت بر حسب ریال
968,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
249 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده پزشكی , پرستاری را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 968000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده پزشكی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Cancer Brest
quality of life
affecting factor and Iran

تاریخ انتشار در سایت: 2020-09-06
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله پزشكی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید