Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی كامپيوتر /

عنوان ترجمه شده مقاله: بررسی جامع روش های استخراجی و انتزاعی برای خلاصه سازی متن

در طول سال های گذشته، با پیشرفت فناوری حجم داده های تولید شده طی فرآیندهای شبیه سازی و پردازشی به طور پیوسته در حال رشد بوده است.

چکیده

در طول سال ­های گذشته، با پیشرفت فناوری حجم داده ­های تولید شده طی فرآیندهای شبیه­ سازی و پردازشی به طور پیوسته در حال رشد بوده است. در چند سال اخیر، موضوع بسیاری از پژوه ­ها درباره­ ی روش­ های خلاصه ­سازی این داده­ ها بوده است. خلاصه ­سازی متن یکی از موضوعات تحقیقاتی است که هدف آن معطوف بر نمایش یک متن به صورت کوتاه شده است. محققان در تلاش بوده ­اند تا سیستمی ایجاد کنند که بتواند خلاصه ­های مفیدی از تمام ایده­ های موجود در یک متن را نمایش دهد. به طور کلی روش­های خلاصه ­سازی متن را می­توان به دسته استخراجی و انتزاعی تبدیل کرد. در این مقاله تمام سیستم ­های مطرح شده برای انجام این کار با یکدیگر مقایسه شده و معایب هر کدام و همچنین فناوری­ های استفاده شده در هر سیستم مورد بررسی قرار گرفته ­اند. در این مقاله همچنین مجموعه ­داده ­های استاندارد جدیدی که برای توسعه سیستم ­های خلاصه­ سازی بکار گرفته شده ­اند نیز مورد بررسی قرار گرفته­ اند. علاوه بر این موارد، پارامترهای تست و روش­های استفاده شده برای تست کارایی سیستم­های خلاصه سازی تحلیل شده­ اند.

۱-مقدمه

در سال­های اخیر، اطلاعات به عنوان منبع مهمی شناخته شده است که می­تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. اگر تمام اطلاعات تولید شده در روز جمع ­آوری شوند، به حجم زیادی از اطلاعات دسترسی خواهیم داشت...


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " بررسی جامع روش های استخراجی و انتزاعی برای خلاصه سازی متن " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
بررسی جامع روش های استخراجی و انتزاعی برای خلاصه سازی متن
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Ambient Communications and Computer Systems
سال انتشار
2019
کد محصول
1014445
تعداد صفحات انگليسی
13
تعداد صفحات فارسی
19
قیمت بر حسب ریال
1,065,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1065000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Extractive text summarization
Abstractive text summarization

تاریخ انتشار در سایت: 2021-05-31
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید