Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده زيست شناسی /

عنوان ترجمه شده مقاله: تاثیر فاکتورهای سبک زندگی بر سلامت باروری: کنترل قدرت باروری

تقریباً ده تا پانزده درصد زوجین نابارور هستند. اخیراً، نقش مهم و اساسی فاکتورها و عوامل مربوط به سبک زندگی در ایجاد ناباروری توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

چکیده

تقریباً ده تا پانزده درصد زوجین نابارور هستند. اخیراً، نقش مهم و اساسی فاکتورها و عوامل مربوط به سبک زندگی در ایجاد ناباروری توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. فاکتورهای سبک زندگی، عادات و روشهای قابل اصلاح و تغییر‌پذیر زندگی هستند که می‌توانند تاثیر همه‌جانبه‌ای بر سلامت و بهزیستی افراد از جمله باروری بگذارند. بسیاری از فاکتورهای سبک زندگی مانند سن تشکیل خانواده، تغذیه، وزن، ورزش، استرس روانی، مواجهه با خطرات محیطی و شغلی و سایر موارد می‌توانند تاثیرات قابل توجهی بر باروری داشته باشند؛ فاکتورهای سبک زندگی مانند مصرف سیگار، مصرف مواد مخدر، و الکل و مصرف کافئین می‌توانند تاثیر منفی بر سلامت باروری بگذارند، در حالی که مواردی دیگر مانند مراقبت‌های پیشگیری ممکن است مفید باشد. این مقاله مروری شامل بررسی فاکتورهای مختلف سبک زندگی است و با تمرکز بر مردان و زنان، مسئله ناباروری را برای زوجین قابل درک می‌کند؛ و هدف این مقاله مروری، شناساییِ نقش فاکتورهای سبک زندگی در تعیین وضعیت تولید مثل است. افزایش اهمیت و مقدار تحقیقات در این زمینه نشان داده است که عوامل و فاکتورهای سبک زندگی تاثیر قابل توجهی بر باروری دارند.

1-مقدمه

برآورد شده است که 7.4٪ زنان و همسران آنها در ایالات متحده نابارور هستند [1] و تعداد افراد نابارور در جهان، به ویژه در کشورهای صنعتی به میزان 15٪ است [2]. کاهش تعداد افراد مبتلا به ناباروری به عنوان یک اولویت اساسی برای بسیاری از سازمانهای بهداشتی، مانند سازمان افراد سالم 2020 تبدیل شده است...


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " تاثیر فاکتورهای سبک زندگی بر سلامت باروری: کنترل قدرت باروری " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تاثیر فاکتورهای سبک زندگی بر سلامت باروری: کنترل قدرت باروری
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Sharma et al. Reproductive Biology and Endocrinology
سال انتشار
2013
کد محصول
1014651
تعداد صفحات انگليسی
15
تعداد صفحات فارسی
40
قیمت بر حسب ریال
860,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
324 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده زيست شناسی , پزشكی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 860000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Lifestyle
infertility

تاریخ انتشار در سایت: 2021-10-03
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زيست شناسی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید