Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده روانشناسی /

عنوان ترجمه شده مقاله: عضویت در فرقه: چه عواملی در پیوستن یا خروج از فرقه‌ها نقش دارند؟

هدف این مقاله، شناسایی عوامل آسیب‌پذیری و حفاظتی برای عضویت در فرقه است. از طریق آنالیز و تحلیل تجربیات 31 نفر از اعضای سابق فرقه، فاکتورهای دخیل در قبول عضویت، نگداشت، و خروج از فرقه را مورد ارزیابی قرار دادیم.

چکیده

فرض ما بر این بود که همانند اختلالات اعتیاد، اعضای سابق فرقه نیز فاکتورهای حفاظتی و آسیب‌پذیری را برای تعهد به فرقه و عضویت در آن نشان می‌دهند. بنابراین، هدف مطالعه ما شناسایی عوامل و فاکتورهای آسیب‌پذیری است که در تعهد نسبت به گروه و باقی‌ ماندن در آن و همچنین در خروج از گروه نقش دارند. ما با 31 نفر از اعضای سابق فرقه‌ها با استفاده از مصاحبه‌های نیمه ساختار یافته مصاحبه کردیم تا مشخصات بالینی آنها، ویژگی‌های گروه فرقه‌ای و تجربه آنها در گروه را مورد بررسی قرار دهیم. عضویت در فرقه و اختلالات اعتیادآور برخی ویژگی‌های مشترک دارند: ایستادگی (ماندگاری) علیرغم آسیب، تسکین روانی اولیه، کسب جایگاه انحصاری در فکر سایر اعضاء، شیوع بالای همآیندی اختلالات روانپزشکی، دسترس‌پذیری بالا، که منجر به بی‌ثباتی و تزلزل اجتماعی و اهمیت حمایت خانواده در زمان ترک می‌شود. سه محور اصلی بهبود مورد تاکید قرار گرفتند: مقررات مربوط به فرقه‌ها به منظور محدود کردن حضور اجتماعی آنها، که به نظر می‌رسد که عامل آسیب‌پذیر برای تعهد باشد؛ پیگیری اجتماعی و درمانی آنها در زمانی که یک عضو گروهی را ترک می‌کند، به طوری که تزلزل و ناامنی اجتماعی به مانعی برای ترک گروه تبدیل نشود؛ و حمایت خانواده برای حفظ ارتباط با عضو، زیرا مداخله یک فرد بیرون از گروه فرقه‌ای، یک فاکتور حفاظتی مهم برای ترک گروه است.

1-مقدمه

موضوع فرقه‌ها باعث می‌شود رابطه بین یک فرد و یک گروه یا یک رهبر فرقه زیر سئوال برود. تعریف خود فرقه نیز مسائلی را به وجود می‌آورد. در فرانسه، هیچ تعریف قانونی برای فرقه‌ها وجود ندارد...


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم اجتماعی " با موضوع " عضویت در فرقه: چه عواملی در پیوستن یا خروج از فرقه‌ها نقش دارند؟ " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
عضویت در فرقه: چه عواملی در پیوستن یا خروج از فرقه‌ها نقش دارند؟
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Psychiatry Research
سال انتشار
2017
کد محصول
1014873
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
24
قیمت بر حسب ریال
610,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
224 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده علوم اجتماعی , روانشناسی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 610000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده علوم اجتماعی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Cult membership

تاریخ انتشار در سایت: 2022-06-16
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم اجتماعی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید