Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی برق /

عنوان ترجمه شده مقاله: تحلیل تئوری و تجربی یک سنسور جریان اپتیکی برای سیستم های توان بالا

در این مقاله، یک سنسور مغناطواپتیکی با استفاده از یک طرح پردازش قطبش سنجی برای اندازه گیری جریان و کاربردهای حفاظتی در خطوط ولتاژ بالا ارزیابی شد. کالیبراسیون و رزولوشن سنسور در شرایط عملیاتی مختلف با استفاده از نورتابی در باند 1550-nm به دست آمدند.

چکیده

یک سنسور مغناطواپتیکی با استفاده از یک طرح پردازش قطبش سنجی برای اندازه گیری جریان و کاربردهای حفاظتی در خطوط ولتاژ بالا ارزیابی شد. کالیبراسیون و رزولوشن سنسور در شرایط عملیاتی مختلف با استفاده از نورتابی در باند 1550-nm به دست آمدند. نتایج به دست آمده ، امکان پذیری تحقیق روی این سنسور را از طریق رابط سیم اپتیکی متصل به زمین (OPGW) (که در شبکه های توان بالای استاندارد نصب می شوند)، نشان دادند. سنسور جریان اپتیکی حجیم و قطبش سنج، از نظر تئوری نیز بررسی شد و اثر منابع مختلف خطا با در نظر گرفتن کاربردهای عملی آن ارزیابی گردید. بخصوص تداخل حاصل از میدان های مغناطیسی در یک سیستم سه فازی آنالیز شد.

1-مقدمه

اندازه گیری دقیق انرژی الکتریکی یک مسئله اساسی در توسعه سیستم های مدیریت انرژی بادوام است. در این زمینه، امروزه سنسورهای جریان الکتریکی ابزارهای بسیار مهمی هستند چون آنها امکان اندازه گیری دقیق میزان مصرف و شناسایی سریع خرابی ها در سیستم های برقی (قدرت) را فراهم می کنند. در یک محیط ولتاژ بالا، مبدل های جریان می توانند به آسانی از گرما، اتصال کوتاه ها یا تخلیه الکتریکی جوی آسیب دیده و لازم است تا مدارهای حفاظتی وعایق به کار روند که این نیازمند تعمیر و نگهداری و مواظبت ثابت است. با این همه مبدل های جریان استاندارد در حال حاضر در صنعت برق برای سنجش و کاربردهای حفاظتی ، محدودیت های بسیاری دارند. مثلا به دلیل اندازه و وزن زیاد آنها، برخی از این دستگاه ها نمی توانند روی خط برق معلق شوند و هزینه نصب زیادی را دارند.

اندازه گیری جریان الکتریکی از طریق روش های اپتیکی، مناسب کاربرد در سیستم های قدرت است زیرا چند مزیت را نسبت به روش های متداول نشان می دهد نظیر پهنای باند زیاد، عایق سازی الکتریکی خوب، ایمنی در برابر تداخل الکترومغناطیسی، قابلیت تسهیم، وزن سبک و سازگاری با فناوری ارتباطات فیبر نوری.

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " تحلیل تئوری و تجربی یک سنسور جریان اپتیکی برای سیستم های توان بالا " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تحلیل تئوری و تجربی یک سنسور جریان اپتیکی برای سیستم های توان بالا
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Photonic Sensors
سال انتشار
2013
کد محصول
1001160
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
14
قیمت بر حسب ریال
1,281,500
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , فیزیک را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1281500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

optical current sensor
linear birefringence
Faraday effect
tree-phase system

تاریخ انتشار در سایت: 2014-06-26
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید