کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > سنسور فشاری مبتنی بر توری براگ فیبری بدون بستگی دما

دانلود ترجمه مقاله درباره سنسور فشاری مبتنی بر توری براگ فیبری بدون بستگی دما

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " سنسور فشاری مبتنی بر توری براگ فیبری بدون بستگی دما " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

FIBER BRAGG GRATING-BASED LOAD SENSOR WITHOUT TEMPERATURE DEPENDENCE

نویسنده/ناشر/نام مجله :
MICROWAVE AND OPTICAL TECHNOLOGY LETTERS
سال انتشار
2012
کد محصول
1001164
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
7
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , فیزیک را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 70000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

A novel load sensor has been proposed and demonstrated by embedding a fiber Bragg grating (FBG) into a tapered cylindrical polymer rod. Load-induced nonuniform strain field changes the bandwidth, and hence, the reflected optical power of the FBG Temperature-insensitive measurement of load has been realized by measuring the reflected optical power with only a low-cost optical power meter. Load measurement sensitivity of 5.0 nW/N has been experimentally achieved within a range up to 1800 N

چکیده

یک سنسور فشاری جدید با کاشت یک توری براگ فیبری (FBG) درون یک میله پلیمر استوانه ای مخروطی ، ارائه و ثابت می شود. میدان کشش غیریکنواخت و حاصل از فشار، پهنای باند را تغییر می دهد و از این رو توان اپتیکی بازتابش یافته از FBG را نیز تغییر می دهد. اندازه گیری غیرحساس به دمای فشار  با اندازه گیری توان اپتیکی بازتاب یافته با تنها یک توان سنج اپتیکی ارزان تحقق یافته است. حساسیت اندازه گیری فشار 5.0 nW/N از نظر تجربی با دامنه ای تا 1800 N حاصل شده است.

1-مقدمه

در دهه های اخیر، توری های براگ فیبری (FBGs) توجه پژوهش های زیادی را در حوزه سنسورهای اپتیکی به خود جلب کرده اند. انواع سنسورهای FBG طراحی شده اند تا پارامترهایی نظیر دما، کشش، جابجایی، زاویه انحراف، شتاب، فشار، نیرو، پیچش و غیره را کنترل کنند. در مقایسه با سنسورهای سنتی، FBGs مزایای بسیاری دارند از جمله ایمنی در برابر تداخل فرکانس رادیویی و تداخل الکترومغناطیسی، عملکرد غیرفعال الکتریکی، حساسیت بالا، اندازه فشرده، مخابره متعدد همزمان و قابلیت های خود ارجاعی.  سنسورهای فشار عرضی مبتنی بر FBG بر اساس ساختارهای توری ای گوناگون گزارش شده اند. بار (فشار) عرضی می تواند انکسار مضاعف در هسته فیبر ایجاد کند و طیف اپتیکی FBG حسگر را تغییر دهد. پیک بازتابش می شکافد و تفکیک طول موج با فشار اعمال شده بطور خطی تغییر می کند. با این همه این سنسورهای فشاری FBG بر اساس اندازه گیری طول موج (یا طیف اپتیکی) هستند. ضریب دمودلاسیون نسبتا پیچیده و گسترده است و از این رو به هزینه سیستم می افزاید. یک تکنیک متفاوت اخیرا گزارش شده و در آن فشار به توان اپتیکی بازتابیده بوسیله سنسور FBG تبدیل می شود. این یک راه حل ساده و نسبتا ارزان برای اندازه گیری فشار با FBGs است. در این مقاله یک سنسور فشاری  FBG ساده و مدوله شده روی شدت (به وسیله کاشت حسگر FBGs داخل یک میله پلیمری مخروطی شده) و اندازه گیری توان اپتیکی بازتابیده ارائه می شود. اندازه گیری فشار غیرحساس به دما با پاسخ خطی امکان پذیر است...این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:fiber Bragg gratings; load sensors; optical fiber sensors

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه