دانلود مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع با موضوع مدلی از کارآفرینی استراتژیک (راهبردی): ساختار و ابعاد آن

عنوان مقاله انگليسي

A Model of Strategic Entrepreneurship: The Construct and its Dimensionsنویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Management
سال انتشار
2003
کد محصول
1001902
تعداد صفحات انگليسي
27
تعداد صفحات فارسي
51
قیمت بر حسب ریال
190000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
219 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

مدلی از کارآفرینی استراتژیک (راهبردی): ساختار و ابعاد آن
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی صنايع , مديريت , مديريت اجرايی را مشاهده کنید.
کد دانلود:


کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، مقاله ترجمه شده خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک دانلود مقاله ترجمه شده را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید قیمت لینک 190000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

در ادامه این صفحه می توانید چکیده، ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله ترجمه شده کارآفرینی استراتيیک با عنوان " مدلی از کارآفرینی استراتژیک (راهبردی): ساختار و ابعاد آن" را ملاحظه کنید. اصل مقاله انگلیسی به فرمت pdf و ترجمه آن به فرمت word  میباشد. می توانید پس از پرداخت و دریافت کد دانلود محصول مقاله " مدلی از کارآفرینی استراتژیک (راهبردی): ساختار و ابعاد آن" را دانلود نمایید.

Abstract

Strategic entrepreneurship (SE) involves simultaneous opportunity-seeking and advantageseeking behaviors and results in superior firm performance. On a relative basis, small, entrepreneurial ventures are effective in identifying opportunities but are less successful in developing competitive advantages needed to appropriate value from those opportunities. In contrast, large, established firms often are relatively more effective in establishing competitive advantages but are less able to identify new opportunities. We argue that SE is a unique, distinctive construct through which firms are able to create wealth. An entrepreneurial mindset, an entrepreneurial culture and entrepreneurial leadership, the strategic management of resources and applying creativity to develop innovations are important dimensions of SE. Herein we develop a model of SE that explains how these dimensions are integrated to create wealth

چکیده

کارآفرینی استراتژیک بر جستجوی همزمان فرصت و مزیت  تاکید دارد و در تلاش است که منجر به عملکرد عالی شرکت شود. در این زمینه، شرکت های کارآفرینانه کوچک در شناسایی فرصتها بسیار موثر هستند اما در توسعه مزیت های رقابتی مورد نیاز برای ایجاد ارزش مناسب از این فرصتها، موفقیت نسبتاً کمتری دارند. در مقابل، شرکتهای بزرگ معمولاً در برقراری مزیت های رقابتی موفقتر  و در شناسایی فرصتهای جدید ضعیف تر عمل می نمایند. کارآفرینی استراتژیک (SE) ساختاری مجزا و منحصر به فرد است که از طریق آن شرکت ها می توانند  به سودآوری قابل ملاحظه ای نائل شوند. همانطور که در تحقیقات مختلف نشان داده شده است، تفکر کارآفرینانه، فرهنگ کارآفرینانه، رهبری کارآفرینانه، مدیریت راهبردی منابع و استفاده هدفمند از خلاقیت در جهت ایجاد نوآوری،  ابعاد اصلی کارآفرینی استراتژیک محسوب می شوند. در این بخش مدلی برای کارآفرینی استراتژیک ارائه شده است که نحوه یکپارچه سازی این ابعاد را در راستای ایجاد ثروت  بیان می کند.

1-مقدمه

تحقیقات گوناگون بر ارتباط مدیریت کارآفرینانه و راهبردی و رشد و ایجاد ثروت دلالت دارد (آمیت و زوت 2001؛ هیت و ایرلند 2000، هیت، ایرلند، کمپ و سکستون 2001، 2002؛ ایرلند، هیت، کمپ و سکستون 2001؛ موریس 1998؛ پریم و باتلر 2001). درحقیقت، رشد و ایجاد ثروت یکی از اهداف  نهایی بکارگیری کارآفرینی در یک سازمان می باشد (سرتو، کوین، دیلی و دالتون 2001؛ ایرلند، کوراتکو و کوین 2003). علاوه براین، کارآفرینی به شکل فزاینده ای بعنوان انگیزه ای برای ایجاد ثروت در اقتصادهای در حال توسعه، نوظهور و توسعه یافته محسوب می شود و نتیجه عملکرد شرکتهای مختلف می باشد (پنگ 2001؛ زهرا، ایرلند، گاتیرز و هیت 2000). مشابه این امر، مدیریت استراتژیک با شناسایی دلایل تفاوتهای میان ایجاد ثروت در شرکتهای فعال در اقتصادهای مختلف سرو کار دارد (فارجون 2002؛ تیس، پیسانو و شون 1997)..این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
کارآفرینی استراتژیک
مقاله ترجمه شده کارآفرینی استراتژیکزکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی صنايع در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی صنايع دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی صنايع > محصولات رشته مهندسی صنايع > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی صنايع > مدلی از کارآفرینی استراتژیک (راهبردی): ساختار و ابعاد آن
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم اجتماعی علوم جغرافيايی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری