Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مديريت /

عنوان ترجمه شده مقاله: یک رویکرد منطق فازی برای مدل سازی اقتصاد زیرزمینی

دسترس پذیری داده در بعد " اقتصاد زیرزمینی "، برای سیاست گذاری در اقتصاد کلان دارای اهمیت می باشد.
 

Abstract

The availability of data for the size of the “Underground Economy” is important for macroeconomic policy. We use fuzzy set theory and fuzzy logic to construct an annual time-series for the (unobservable) New Zealand underground economy over the period 1968 to 1994. Two input variables are used – the effective tax rate and an index of the degree of regulation. The resulting underground economy time-series is compared with one previously constructed by the second author using a structural “Multiple Indicators, Multiple Causes” (MIMIC) model. The two approaches each yield sensible, but somewhat different, pictures of the New Zealand underground economy over this period. The fuzzy logic approach to this measurement problem involves several subjective judgements, but our results are quite robust to these choices

چکیده

دسترس پذیری داده در بعد " اقتصاد زیرزمینی "، برای سیاست گذاری در اقتصاد کلان دارای اهمیت می باشد. ما منطق فازی و نظریه مجموعه فازی را برای طرح ریزی و ساخت سری زمانی سالانه ای جهت اقتصاد زیرزمینی(غیر قابل مشاهده) نیوزلند در طول دوره زمانی 1968 تا 1994، مورد استفاده قرار می دهیم. دو متغیر ورودی مورد استفاده قرار گرفتند که عبارتند از نرخ موثر مالیاتی و شاخص درجه تنظیم. سری زمانی اقتصاد زیرزمینی حاصل با مورد مشابهی که قبلا توسط نویسنده دوم این مقاله با استفاده از یک مدل ساختاری"شاخص های چندگانه، علل چندگانه" (MIMIC)بناشده است، مورد مقایسه قرار می گیرد. هر دو رویکرد نتایج معقول و قابل درکی دارند، اما حاصل آنها تصاویری از اقتصاد زیرزمینی نیوزلند در آن بازه زمانی است که با هم تفاوت مختصری دارند. رویکرد منطق فازی نسبت به این مسئله اندازه گیری، چندین قضاوت ذهنی را دربر دارد، اما نتایج ما برای این انتخاب ها کاملا محکم می باشند.

مقدمه

علاقه تازه ای به مسئله" اقتصاد زیرزمینی " و مفاهیم آن در زمینه "شکاف مالیاتی"، اثربخشی سیاست های مالی و پولی، رشد اقتصادی و توزیع درآمد به وجود آمده است. اقتصاد زیرزمینی فعالیت ها و مبادلاتی را دربر دارد که ممکن به خودی خود قانونی یا غیرقانونی باشند، اما به دلیل عدم گزارش دهی، مورد سنجش واقع نمی شوند. فقدان گزارش عموما برای گریز از دیون و تعهدات مالیاتی می باشد. مثال هایی از این فعالیت ها شامل پرداخت های "نقدی" گزارش نشده، اخاذی، قاچاق، فحشا، فروش مواد مخدر و ... می باشد. " اقتصاد زیرزمینی" (UE) به خاطر طبیعتش، مستقیما قابل مشاهده نیست. به هرحال، روش های متفاوتی برای سنجش UE در کشورهای مختلف، توسط نویسندگان مختلف مورد استفاده واقع شده اند. برای مثال، تحقیق اخیر گایلز(1999) و نتایج جدید حاصل از آن و همچنین نتایج گسترده تحقیق بین المللی اشنایدر و انست(1998) را مشاهده نمائید. شواهد تجربی که هم اکنون در مورد کشورهای بسیاری دردسترس می باشد، کیفیت های متفاوتی دارند. علاوه بر این، کشورهای اندکی وجود دارند که در آنها، داده های سری های زمانی تاریخی در مورد UE بر پایه یکسانی بنا نهاده شده است….


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم اقتصادی " با موضوع " یک رویکرد منطق فازی برای مدل سازی اقتصاد زیرزمینی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
یک رویکرد منطق فازی برای مدل سازی اقتصاد زیرزمینی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Mathematics and Computers in Simulation
سال انتشار
2002
کد محصول
1002935
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
19
قیمت بر حسب ریال
635,000
نوع فایل های ضمیمه
PDF+Word
حجم فایل
204 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده علوم اقتصادی , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 635000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده علوم اقتصادی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Underground Economy
Macroeconomic Policy
Fuzzy Logic

تاریخ انتشار در سایت: 2015-01-15
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم اقتصادی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید